Ślepsk Malow w PlusLidze

Ślepsk Malow w PlusLidze

2 października (niedziela) o godz. 17:30 meczem w Nysie z PGE Stalą, nowy sezon w PlusLidze rozpoczną siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Ostatnim sprawdzianem był XIII Memoriał Józefa Gajewskiego rozegrany w Suwałki Arenie. Potwierdziło się to, że suwalski zespół od 2015 r. wygrywa co drugi Memoriał Józefa Gajewskiego. Ślepsk Malow wygrał turniej przed rokiem, a zatem tym razem pierwszeństwa ustąpił drużynom przyjezdnym.

XIII Memoriał Józefa Gajewskiego

W kolejnym meczu z Enea Cerrad Czarni Radom, siatkarze Ślepska Malow przegrali 2:3 (25:22, 20:25, 18:25, 27:25, 10:15). W turnieju rozegranym w Suwałki Arenie zagrali wszyscy siatkarze Ślepska Malow, poza kontuzjowanymi Pawłem Halabą i Cezarym Sapińskim.

XIII Memoriał Józefa Gajewskiego wygrał Trefl Gdańsk, który w finale pokonał 3:0 AZS Indykpol Olsztyn.

Ślepsk Malow w PlusLidze

W czasie przygotowań do nowego sezonu Ślepsk Malow przegrał sześć meczów i wygrał dwa z drużynami PlusLigi. Ważne, że zwycięstwami zakończyły się dwa ostatnie mecze rozegrane na turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie Ślepsk Malow pokonał Projekt Warszawę i LUK Lublin. To dobry prognostyk przed rozgrywkami ligowymi. W sezonie 2022/23 suwalska drużyna w PlusLidze zagra w składzie: rozgrywający: Matias Sanchez (Argentyna) i Mariusz Magnuszewski; przyjmujący: Dominik Depowski, Miran Kujundzić (Serbia), Adrian Buchowski i Paweł Halaba; atakujący; Arkadiusz Żakieta i Bartosz Filipiak; środkowy: Andreas Takvam (Norwegia), Łukasz Rudzewicz, Cezary Sapiński i Przemysław Smoliński; libero: Paweł Filipowicz i Mateusz Czunkiewicz.

Sztab szkoleniowy: Dominik Kwapisiewicz (I trener), Mateusz Kuśmierz (II trener), Kamil Skrzypkowski (asystent trenera), Adam Tołoczko (statystyk), Damian Słabiński (fizjoterapeuta), Andrzej Sawicki (trener przygotowania motorycznego).

– Głównym celem na sezon 2022/2023 są oczywiście awans do fazy play-off PlusLigi, bliska rywalizacja z zespołami z krajowego „topu” oraz powrót kibiców do hali w takim stopniu, w jakim mieliśmy okazję przeżywać wielkie, siatkarskie widowiska w sezonie 2019/2020, kiedy Hala Sportowo-Widowiskowa „Suwałki Arena” wypełniała się do ostatnich krzesełek, a kolejki po bilety ustawiały się na kilka godzin przed rozpoczęciem poszczególnych wydarzeń. Wierzymy, że w nadchodzącym sezonie kibice będą naszym siódmym zawodnikiem i tłumnie będą wspierać zespół w walce z drużynami, które mają w swoich szeregach medalistów siatkarskiej Ligi Mistrzów, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich – powiedział prezes Ślepska Malow Wojciech Winnik.

Pierwszy mecz w Suwałki Arenie Ślepsk Malow zagra 6 października o bardzo późnej porze czyli o godz. 21 z Treflem Gdańsk. W tym roku w Suwałki Arenie Ślepsk Malow zagra jeszcze z: Projektem Warszawa (15.10), Cuprum Lubin (1.11), Cerrad Enea Czarni Radom (10.11), Jastrzębskim Węglem (24.11), LUK Lublin (3.12), BBTS Bielsko-Biała (12.12), Stalą Nysa (16.12) i Asseco Resovia Rzeszów (29.12). Będzie to znakomita okazja do spotkania z wicemistrzami świata grającymi w PlusLidze.

– Zawodnicy reprezentujący kluby ze światowej czołówki, jakie możemy zobaczyć w PlusLidze, doskonale zdają sobie jak ważny jest kontakt z kibicami. Nie widzę więc żadnych przeszkód, aby po zakończonym spotkaniu pojawić się w jednym z sektorów, wokół którego gromadzą się zawodnicy obu rywalizujących w danym momencie drużyn i po zakończeniu spotkania zapytać o wspólne zdjęcie. Jako były zawodnik PlusLigi wiem, jak miłe jest to uczucie i ile radości może przynieść drugiemu człowiekowi. Wszystko będzie zależne jednak od obostrzeń i ministerialnych zaleceń. Wierzę, że uda nam się rozegrać sezon 2022/2023 bez żadnych przeszkód – zapowiada prezes W. Winnik.

Top