Ślepsk Malow Suwałki zakończył udział w PreZero Grand Prix PLS

Ślepsk Malow Suwałki zakończył udział w PreZero Grand Prix PLS

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zakończyli swój udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W ćwierćfinale rozgrywek biało-niebiescy musieli uznać wyższość Immergasu Warszawa. Zespół z Warszawy zwyciężył 2:0 (25:14, 25:20) i przypieczętował awans do półfinału, w którym zmierzy się z Treflem Royal Seafood Gdańsk.

W niedzielne przedpołudnie podopieczni trenerów Dominika Kwapisiewicza i Mateusza Kuśmierza stanęli do walki o półfinał, ale tego dnia zawodnicy prowadzeni przez trenera Piotra Grabana byli niemal w każdym momencie spotkania o krok przed biało-niebieskimi. Pierwsze skrzypce w szeregach Immergasu Warszawa grał Artur Szalpuk, który doskonale kończył akcje ofensywne i świetnie bronił. Po stronie Ślepska Malow Suwałki dwoił się i troił Mateusz Czunkiewicz, ale tego dnia okazało się to niewystarczające.

Suwalczanie zakończyli swój udział w turnieju z dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami na koncie. We wcześniejszej fazie turnieju biało-niebiescy pokonali Exact Systems Norwid Częstochowa i Asseco Resovię Rzeszów oraz przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn i tuż po awansie z grupy C, w ćwierćfinale plażowych zmagań, z Immergasem Warszawa.

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

Top