Ślepsk Malow Suwałki przed sezonem

Ślepsk Malow Suwałki przed sezonem

Władze i główni udziałowcy klubu Ślepsk Malow Suwałki poinformowali o stanie przygotowań do sezonu 2023/2024 w Plulsidze. Główne oczekiwania postawione przed drużyną Dominika Kwapisiewicza to gra o play-off. Firma budowlana i stocznia jachtowa Ślepsk będzie sponsorem tytularnym klubu przez kolejne 2 lata. Klub wzmocnili nowi siatkarze, ale również i nowe stanowisko- dyrektora sportowego, którym został Dariusz Ułanowicz.

Czwartkowe spotkanie z dziennikarzami było przede wszystkim poświęcone podpisaniu dwuletniego kontraktu z firmą JW Ślepsk Augustów, która nadal będzie sponsorem tytularnym drużyny. Umowę w imieniu Ślepska, przedsiębiorstwa rodzinnego, podpisał Michał Wiszniewski, który wspomniał w kilku słowach o historii klubu, lojalności, rodzinnym charakterze rozwijanego od niemal dwóch dekad przedsięwzięcia i podkreślił, że wspólnie z rodziną Wiszniewskich są nie tylko sponsorami i założycielami klubu, ale także jego wiernymi kibicami. Wiszniewski podziękował wszystkim udziałowcom i partnerom Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwalki Sp. z o.o. za wkład w rosnące znaczenie klubu na siatkarskiej mapie Polski i zadeklarował dalsze działania mające na celu systematyczny rozwój Ślepska Malow Suwałki.

Podpisanie nowej umowy skomentował także Roman Rynkowski, Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk, który podkreślił wagę sponsorów w rozwoju klubu. Stwierdził, że to dzięki takim zaangażowanym partnerom jak Mazurskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane J.W Ślepsk Augustów oraz Malow Sp. z o.o. sport w Suwałkach może systematycznie się rozwijać i przyciągać na Suwalszczyznę kolejne talenty.

 Będziemy dalej wspierać sport profesjonalny w Suwałkach. W jakiej formie i w jakich kwotach to wszystko zależeć będzie od możliwości naszego budżetu. Stale konsultujemy wszystko z naszymi klubami – mówił  zastępca prezydenta R. Rynkowski.

Prezes Ślepska Malow Wojciech Winnik podziękował rodzinie Wiszniewskich za kontynuację i zwiększenie finansowej pomocy. Oprócz tego prezes klubu poinformował, że wzmacnia klubowe kadry i zatrudnia na stanowisku dyrektora sportowego Dariusza Ułanowicza.

– Zdejmie w dużej mierze ciężar obowiązków, które spoczywają na mnie. Zajmie się między innymi organizacją i przygotowaniem meczy, finansami klubu, rozmowami ze sponsorami, a także komunikacją społeczną – powiedział W. Winnik.

Główne sportowe cele MKS Ślepsk Malow Suwałki to gra o play-off. Jednak trener Dominik Kwapisiewicz liczy, że uda się pozytywnie zaskoczyć suwalskich kibiców. 14 sierpnia, po trzymiesięcznej przerwie Ślepsk Malow, z którego odeszło  7, a przyszło 9 zawodników (w tym 2 idzie na wypożyczenie do BAS Białystok) wznawia treningi. Z powodu turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich PlusLiga rusza dopiero 21 października. Do tego czasu Ślepsk Malow będzie rozgrywał sparingi.

Plan gier kontrolnych Ślepska Malow Suwałki przed sezonem 2023/2024:

Termin / Miejsce rozegrania meczów / Drużyna

17-20 sierpnia • Gdańsk • PreZero Grand Prix PLS

8-9 września • Białystok • REA BAS Białystok, Projekt Warszawa

14-16 września • Solec Kujawski • BKS Visła Proline Bydgoszcz, Enea Czarni Radom

22-23 września • Węgorzewo • Indykpol AZS Olsztyn (dwa sparingi)

30 września-1 października • Kozienice • Enea Czarni Radom, Bogdanka LUK Lublin, PSG Stal Nysa

7-8 października • Suwałki • (XIV Memoriał Józefa Gajewskiego), Enea Czarni Radom, Bogdanka LUK Lublin, Trefl Gdańsk

13-14 października • Gołdap • Indykpol AZS Olsztyn (dwa sparingi).

Top