Ślepsk Malow Suwałki – nowa nazwa siatkarskiej drużyny

Ślepsk Malow Suwałki – nowa nazwa siatkarskiej drużyny

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej władze suwalskiego I-ligowca, który niedawno wygrał zmagania ligowe i przypieczętował swój awans do PlusLigi, poinformowały o tym, że do klubu dołącza nowy sponsor tytularny. To jedna z największych firm w Suwałkach i kraju – producent mebli metalowych Malow. Przez dwa kolejne sezony rozgrywek drużyna nosić będzie nazwę Ślepsk Malow Suwałk. Przez parkiety PlusLigi drużynę poprowadzi Andrzej Kowal wieloletni trener Asseco Resovia Rzeszów.

– Po tym wielkim sukcesie, którym żyjemy do dziś klub potrzebuje wsparcia finansowego. Cieszę się, że znalazła się firma, która dołączyła do tytularnych sponsorów drużyny. Mam nadzieję, że znajdą się inni – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który zadeklarował, że Ślepsk Malow Suwałki będzie wspierany na takich samych zasadach jak chociażby klub Wigry  Suwałki – Uwielbiam nasze drużyny, wiernie im kibicuję i dalej będę robił wszystko by suwalski samorząd w miarę swoich możliwości wspierał ich rozwój – dodał Prezydent Suwałk.

Obecnie Wojciech Winnik Prezes MKS Ślepsk Malow Suwałki, który pochłonięty jest kwestiami formalno – prawnymi związanymi z wejściem suwalskiej drużyny do najwyższej ligi siatkarskiej w Polsce ocenia, że proces akredytacji jest zakończony w ok 70%. – Myślę, że do końca maja ostatecznie potwierdzimy, że w sezonie 2019/2020 gościć będziemy w gronie drużyn z PlusLigi – poinformował Winnik, który również przedstawił nazwisko nowego trenera. Będzie to Andrzej Kowal, który razem z Assecro Resovia Rzeszów zdobywał Mistrzostwo Polski i grał w finale Pucharu Polski.

Henryk Owsiejew – Przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Malow poinformował, że wejście jego firmy do klubu jako sponsora tytularnego było niczym więcej jak obietnicą daną kilka lat temu. – Obiecałem, że jeżeli drużyna awansuje do Plus Ligi to ja przeznaczę identyczne środki finansowe na działalność klubu jak stocznia jachtowa Ślepsk Augustów. Słowa dotrzymuję – powiedział Owsiejew.

– Były wielkie emocje, teraz czas na wielką pracę. Jest nas trzech: Miasto Suwałki, Ślepsk, Malow. Razem możemy więcej – podsumował spotkanie Michał Wiszniewski ze stoczni jachtowej Ślepsk Augustów.

Top