Ślepsk Malow siódmy w Plus Lidze

Ślepsk Malow siódmy w Plus Lidze

Historyczny sukces siatkarzy suwalskiego Ślepska Malow. Wywalczyli siódmą lokatę w tegorocznych rozgrywkach Plus Ligi. W decydującym meczu rozegranym w Zawierciu przegrali 1:3 (25:22, 19:25, 22:25, 23:25) z Wartą, ale w pierwszym spotkaniu rozegranym w Suwałkach wygrali 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19) i o wyniku dwumeczu rozstrzygnął tzw. złoty set, który zakończył się wygraną 15:10 Ślepska Malow.

Memoriał J.Gajewskiego Ślepsk Malow Suwałki-Czarni Radom

 

 

W ostatnich meczach bardzo dobrą dyspozycją imponował Kevin Klinkenberg

 

 

Paweł Filipowicz Ślepsk Malow Suwalki

 

W pierwszym spotkaniu rozegranym w Suwałki Arenie cała drużyna Ślepska Malow zagrała dobrze. To był pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach, w którym aż pięciu siatkarzy suwalskiej drużyny zdobyło więcej niż 12 pkt. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano libero Pawła Filipowicza.

 

Ślepsk Malow Suwałki Patryk Szwaradzki

W rewanżu w Zawierciu znakomicie zagrał Patryk Szwaradzki (na zdjęciu obok), który został wybrany najlepszym zawodnikiem tego spotkania. Bardzo dobrze zagrali też Kevin Klinkenberg oraz Joshua Tuaniga i Cezary Sapiński. W tym meczu częściej na boisku pojawiali się siatkarze, którzy rzadko grali w Plus Lidze: Kacper Gonciarz, Łukasz Kaczorowski, Jakub Rohnka i Sebastian Warda. I trzeba stwierdzić, że zagrali bardzo dobrze. Trener Andrzej Kowal pokazał, że znacznie umiejętniej gospodarował składem w końcówce sezonu niż trener Warty Zawiercie. W „złotym secie” siatkarze Ślepska Malow praktycznie cały czas prowadzili i w końcówce wyraźnie wygrali walkę o siódme miejsce.

Bartłomiej Boladz Slepsk Malow Suwalki
Siatkarze Ślepska Malow zakończyli niezwykle udany sezon Plus Ligi. Najwyżej w rankingach Plus Ligi uplasował się Bartłomiej Bołądź (na zdjęciu obok), który zajął drugie miejsce wśród punktujących i atakujących oraz trzecie wśród zagrywających. Wysoko w rankingach zagrywających i blokujących uplasował się Cezary Sapiński, który był objawieniem sezonu 2020/21. W pierwszych dwudziestkach rankingów Plus Ligi znaleźli się jeszcze: Andreas Takvam (blokujący) i Mateusz Czunkiewicz (przyjmujący).

Andreas Takvam Ślepsk Malow Suwałki

 

 

W następnym sezonie Plus Ligi ponownie w drużynie Ślepska Malow Suwałki zagra środkowy Andreas Takvam, który podpisał kontrakt z klubem na dwa lata

 

Dobra gra siatkarzy Ślepska Malow znalazła odzwierciedlenie w powołaniach do reprezentacji różnych krajów. Tomas Rousseaux i K. Klinkenberg otrzymali powołania do reprezentacji Belgii. A. Takvam został powołany do reprezentacji Norwegii, a J. Tuaniga do reprezentacji USA. Niestety żaden z polskich siatkarzy grających w Ślepsku Malow nie znalazł uznania trenera polskiej reprezentacji siatkówki mężczyzn, chociaż B. Bołądź należał do najlepszych siatkarzy Plus Ligi w sezonie 2020/21. Prawie cały sezon Plus Ligi siatkarze rozegrali przy pustych trybunach Suwałki Areny, ze względu na obowiązujące ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa. Mamy nadzieję, że zmieni się to w następnym sezonie.

Joshua Tuaniga Ślepsk Malow Suwałki

 

Do najlepszych rozgrywających Plus Ligi na pewno zalicza się Joshua Tuaniga, który został zauważony przez trenera trzeciej drużyny ostatnich Igrzysk Olimpijskich i rozgrywający suwalskiego Ślepska Malow znalazł się w składzie reprezentacji USA przygotowującej się do Olimpiady w Tokio

Sporo już wiemy o składzie Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2021/22 Plus Ligi. W suwalskim klubie na pewno pozostają: B. Bołądź, J. Tuaniga, A. Takvam, M. Czunkiewicz i P. Filipowicz oraz trenerzy A. Kowal, Mateusz Kuśmierz, Andrzej Sawicki i Kamil Skrzypkowski.

Top