Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali w derbowym meczu 30. kolejki PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3 (22:25, 18:25, 25:23, 22:25). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem został Joshua Tuaniga, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. Spotkanie w olsztyńskiej hali „Urania” obejrzał komplet publiczności, w tym bardzo liczna grupa kibiców biało-niebieskich, którzy udali się do Olsztyna specjalnym autokarem.

Olsztynianie rozpoczęli mecz z większym animuszem. Duży w tym udział miał Moritz Karlitzek, który doskonale prezentował się w polu serwisowym. Pomagał mu Alan Souza, skutecznie kończący kontrataki gospodarzy. Biało-niebiescy starali się odrobić straty, ale błędy w ataku utrudniały podopiecznym trenera Dominika Kwapisiewicza boiskowe poczynania. Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem Olsztyna do 22.

W drugim secie Indykpol AZS Olsztyn wrzucił jeszcze wyższy bieg, czego efektem było systematyczne zwiększanie przewagi i kontrola meczu. Nie brakowało asów serwisowych i dobrej gry w defensywie. Suwalczanie próbowali nawiązać kontakt z gospodarzami, ale druga partia zakończyła się jeszcze szybciej, niż pierwsza.

Zdecydowanie więcej emocji przyniósł trzeci set. Olsztynianie prowadzili już nawet pięcioma punktami, ale biało-niebiescy podjęli walkę i za wszelką cenę starali się wrócić do gry. To się udało, ponieważ Ślepsk Malow Suwałki dogonił „Akademików w końcówce i skutecznymi akcjami przechylił szalę na swoją korzyść.

Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, ponieważ w czwartej odsłonie zespół z Olsztyna wrócił do dobrej gry i ostatecznie zamknął spotkanie bez tie-breaka.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:22)

MVP: Joshua Tuaniga (Indykpol AZS Olsztyn)

Składy zespołów:
AZS: Souza (24), Karlitzek (16), Jakubiszak (12), Sapiński (9), Janikowski (6), Tuaniga (7), Hawryluk (libero) oraz Ciunajtys (libero), Jankiewicz, Majchrzak, Armoa.
Ślepsk: Stajer (4), Filipiak (19), Stern (17), Halaba (5), Bucujlević (3), Macyra (4), Czunkiewicz (libero) oraz Sanchez, Filipowicz (libero), Gallego, Firszt (3), Kaciczak.

źródło: Ślepsk Malow