Ślepsk Malow gra w Suwałki Arenie

Ślepsk Malow gra w Suwałki Arenie

Ślepsk Malow Suwałki zagra w najbliższą niedzielę (5.11) z Enea Czarnymi Radom. Minione rozgrywki PlusLigi nie były udane w wykonaniu „Wojskowych”, dlatego w ekipie doszło do kadrowej rewolucji. Przyszedł też nowy prezes – mistrz świata Paweł Zagumny. W Radomiu liczą na lepszą grę i bezpieczne utrzymanie w elicie. Po sezonie 2022/2023, który zespół z Radomia zakończył na piętnastym miejscu (zaledwie 3 wygrane spotkania w 30 kolejkach!), w klubie i w drużynie doszło do gruntownych zmian. Odeszli doświadczeni zawodnicy, jak Damian Schulz, Bartłomiej Lemański, Mateusz Masłowski, Sebastian Warda czy Piotr Łukasik. Z poprzedniego sezonu w kadrze klubowej zostali tylko Michał Ostrowski i Maciej Nowowsiak, a trenerem nadal jest Paweł Woicki.

Przygotowania Enea Czarnych do nowego sezonu nie przebiegały w idealny sposób, kilku graczy uczestniczyło w zgrupowaniach reprezentacji, a na dodatek poważnej kontuzji doznał Mateusz Biernat. W jego miejsce dołączył Igor Gniecki, znany m.in. z występów w Bogdance LUK Lublin. W sezonie 2023/2024 w ekipie z Radomia zobaczymy wielu graczy, którzy będą debiutowali w PlusLidze – zarówno kilku zagranicznych reprezentantów, jak i bardzo zdolna polska młodzież. Do klubu przyszedł m.in. MVP poprzedniego sezonu TAURON 1. Ligi Bartosz Gomułka czy reprezentant Polski U21 Mateusz Kufka. Wiele w Radomiu obiecują sobie po transferze reprezentantów Serbii – Nikoli Meljanaca i przede wszystkim rozgrywającego Vuka Todorovicia. Kadrę zespołu wzmocnił też Mateusz Piotrowski (udana końcówka poprzedniego sezonu w Asseco Resovii Rzeszów), bardzo doświadczony Rafał Buszek oraz przyjmujący reprezentacji Kanady Brodie Hofer.

Przed całym klubem spore wyzwanie, warto pamiętać że nowa, piękna hala w Radomiu nie została jeszcze odczarowana – Enea Czarni jeszcze w niej nie wygrali meczu w PlusLidze. Zupełnie nowy zespół ludzi ma sprawić (pozyskano także Michała Ruciaka, nowego team managera), by ten trudny okres radomskiej siatkówki odszedł w niepamięć.

Póki co, sezon 2023/2024 radomianie rozpoczęli od falstartu – w trzech rozegranych dotąd kolejkach PlusLigi nie zdobyli ani jednego punktu, przegrywając z Bogdanką LUK Lublin, Projektem Warszawa i Treflem Gdańsk.

Bilety na mecz z Enea Czarnymi Radom dostępne są na stronie: https://bilety.slepsksuwalki.pl

 

źródło: Ślepsk Malow

Top