3 sierpnia siatkarze suwalskiego Ślepska rozpoczęli przygotowania do sezonu 2015/16 I ligi siatkówki mężczyzn. Nowym trenerem drużyny jest Dima Skoryy. Rosjanin w poprzednim sezonie był asystentem Piotra Poskrobko. W treningu brał udział Kamil Skrzypkowski, który jednak postanowił zakończyć karierę.

W zajęciach uczestniczyło 12 zawodników, w tym przebywający na testach przyjmujący: 19-letni Igor Stelmaszczyk z Politechniki Warszawskiej oraz 20-letni Aleksans Klemens, reprezentant Łotwy. Nowe twarze to środkowy Adrian Hunek i przyjmujący Krzysztof Zapłacki. Do drużyny, po rocznym wypożyczeniu do II-ligowego Centrum Augustów wrócił Tomasz Wasilewski.

Późnym wieczorek do Suwałk dojechał Turan Hasanli, rozgrywający, reprezentant Azejberdżanu, któremu chce też się przyjrzeć trener Skoryy. Pod koniec tygodnia dojedzie też pozyskany przez Ślepsk z TKS Tychy atakujący Kamil Lewiński.

Siatkarze trenować będą od poniedziałku do piątku po dwa razy dziennie. Przed południem w poniedziałki, środy i piątki będą to zajęcia na boisku do piłki plażowej, a we wtorki i czwartki na siłowni. Treningi popołudniowe odbywać się będą na hali.

W planach Ślepsk ma sparingi w Augustowie (29.08.) z Centrum Augustów i Camperem Wyszków, w pierwszy weekend września udział w turnieju we Lwowie, w którym zagrać mają też Camper Wyszków, Asseco Resovia Rzeszów, zespół z ekstraklasy japońskiej i gospodarze Kazhany Barkom Lwów.

Natomiast w dniach 25-27. września w Suwałkach w VI Memoriale Józefa Gajewskiego obok gospodarzy, Ślepska i ukraińskiego Kazhany Barkom Lwów zagrają też 8. zespół PlusLigi Politechnika Warszawska oraz wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski Lotos Trefl Gdańsk.

Rozgrywki I ligi zainaugurowane zostaną 3 października, a Ślepsk podejmie beniaminka TKKF Czarnych Katowice, runda zasadnicza zakończy się 19 marca 2016, a zakończenie play-off przewidziano na 31 maja 2016r.

Na zdjęciu pierwszym rzędzie (od lewej): Mateusz Kuśmiezr (II trener), Dima Skoryy (I trener), Krzysztof Andrzejewski, Maciej Mendak, Krzysztof Zapłacki, Wojciech Winnik, Kacper Gonciarz W drugim rzędzie (od lewej): Adrian Hunek, Igor Stelmaszczyk, Aleksans Klemens, Kamil Skrzypkowski, Tomasz Wasilewski, Łukasz Rudzewicz, Jakub Urbanowicz.

Źródło: strona internetowa Ślepska Suwałki