Suwalski Klub Badmintona SKB Litpol-Malow oraz Ślepsk Malow Suwałki z finansowym wsparciem Urzędu Marszałkowskiego.

W środę, 12 marca w Suwałki Arena odbyła się konferencja prasowa, podczas której Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Artur Kosicki podpisał umowy z prezesami suwalskich klubów związane z dofinansowaniem ich działalności.

Ślepsk Malow Suwałki został wsparty kwotą 2 mln zł, Suwalski Klub Badmintona SKB Litpol-Malow otrzymał 100 tys. zł.

– Chcemy dofinansowywać suwalskie kluby, a w przyszłości będziemy te wsparcie tylko podnosili. Przyjeżdżamy do Państwa, nie z pustymi rękoma, bo odwdzięczacie się Państwo sukcesami sportowymi, miło Państwa oglądać w Suwałki Arena czy w innych obiektach. […} To jest nasza praca, ale też forma podziękowania dla Was, za to co w robicie dla naszego regionu, jak go wspaniale promujecie przez swoje sukcesy- powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Artur Kosicki.

– W Suwałkach spełniamy sportowe marzenia. Marzenia są sensem życia, wspierania, sensem prowadzania działalności również tej samorządowej. Wokół suwalskiego sportu, tworzy się dobry klimat. A od kilku lat doświadczamy wspaniałego wsparcia ze strony władz województwa, nie pamiętam takiego wsparcia jakie ma miejsce w ostatnich kilku latach – powiedział Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, dziękując za udzielone klubom wsparcie.