W sobotę (27 kwietnia) kilkuset motocyklistów z regionu zainaugurowało sezon motocyklowy. Najpierw fani chopperów, ścigaczy czy enduro spotkali się na torze kartingowym przy Zespole Szkół nr 6. W asyście policji przejechali ulicami miasta do parku Konstytucji 3 Maja. Po paradzie ulicami miasta plac przed muszlą koncertową, trawniki w całym parku i parkingi wokół stał się miejscem wystawy i rozmów ludzi, którzy zjechali do naszego miasta z całego regionu. Powitał ich prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Prezydent jest zachwycony, że fanów motoryzacji jest tak dużo. Powiedział, że w Suwałkach motocykli i motorowerów jest zarejestrowanych cztery i pół tysiąca. W tym roku Cz. Renkiewicz na rozpoczęcie sezonu również przyjechał swoim motocyklem. Po miłym przywitaniu powiedział, że życzy udanego i bezpiecznego sezonu.

Natomiast Zdzisław Przełomiec w imieniu suwalskiego samorządu zaprosił wszystkich „cyklistów” po odbiór 100 flag z herbem Suwałk, aby towarzyszyły im w jeździe na swoich wspaniałych maszynach.