21 marca w suwalskim II Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Z. Podhorskiego rozegrano zawody strzeleckie zaliczane do V Suwalskiej Olimpiady Seniorów.

Wszyscy seniorzy, którzy wzięli udział w zawodach strzeleckich otrzymali z rąk Kamila Klimka z suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach pamiątkowe dyplomy. Ponadto zwycięzca turnieju otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez Komendantkę Miejskiej Policji w Suwałkach. Nad przebiegiem zawodów czuwał Kazimierz Jakimowicz – sędzia główny wraz z Jerzym Danilewiczem oraz uczniami II LO w Suwałkach.

Wyniki konkurencji strzeleckiej kobiet:

  1. Helena Wiszowata
  2. Teresa Wysocka-Kluczny
  3. Helena Michenko

Wyniki konkurencji strzeleckiej mężczyzn:

1. Szczepan Cherubin

2. Adam Grabowski

3. Józef Bełdyga

Rywalizacja sportowa osób powyżej 60 roku życia w Suwalskiej Olipiadzie Seniorów została zainaugurowana 14 stycznia marszem Nordic Walking w ramach Stacji Pogodne Suwałki. Suwalska Rada Seniorów i Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na kolejną odsłonę Suwalskiej Olimpiady Seniorów, wydarzenia organizowanego w tym roku po raz piąty z inicjatywy i pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Tym razem będą to spotkania, których celem nie jest rywalizacja, a popularyzacja sportu wśród seniorów. Cykl z Krav Magą, czyli systemem samoobrony, uważanym za najskuteczniejszy na świecie, wykorzystującym elementy jiu jitsu, judo, czy zapasów poprowadzi trener Andrzej Gajewski. Cykl obejmie trzy spotkania:
– 25 marca poniedziałek, godz. 10-13, sala konferencyjna w Aquaparku
– 23 kwietnia, wtorek, godz. 10-13, Movement Arena, ul. Szkolna 4
– maj (termin zostanie ustalony).
Każde ze spotkań będzie miało dwie części. W części teoretycznej zostaną omówione techniki, a następnie, po przerwie, w części praktycznej będzie można poćwiczyć poszczególne elementy. Wstęp jest wolny, należy tylko ubrać się w wygodny strój.

fot. Agnieszka Szyszko