Ruszyła budowa dróg w strefie przemysłowej

Ruszyła budowa dróg w strefie przemysłowej

Układ drogowy w południowej części miasta w strefie przemysłowej wchodzi w etap realizacji. W sobotę (5 sierpnia) poprzez symboliczne „wbicie łopat” rozpoczęto oficjalnie budowę.

Inwestycję, która jest możliwa dzięki dotacji z piątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład zrealizuje firma Unibep  Za swoją pracę otrzyma 42 175 511,80 zł. Dzięki inwestycji poprawi się stan już istniejących ulic ale również powstaną zupełnie nowe odcinki dróg otwierając nowe tereny inwestycyjne.

W spotkaniu z dziennikarzami w miejscu gdzie rozpoczęła się budowa wzięli udział m.in.:

  • Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych
  • Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm RP
  • Michał Wiszniewski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej
  • Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski
  • Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego
  • Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk
  • Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej wraz z Radnymi Rady Miejskiej
  • Wykonawca- Sławomir Moczydłowski – Dyrektor Infrastruktury Drogowej UNIBEP S.A.

 Dziękuję za wsparcie, które otrzymałem przy staraniach o dofinansowanie na budowę tej drogi. Realizując tę inwestycję poprawimy dojazd do pracy dla tysięcy mieszkańców Suwałk, którzy na co dzień pracują w zakładach zlokalizowanych w naszej strefie ekonomicznej – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Mam nadzieję, że niebawem spotkamy się na otwarciu tej drogi.– dodał Prezydent Suwałk.

W ramach zaplanowanego przez Miasto Suwałki projektu zostanie przebudowana wraz z sieciami cała ulica Wojska Polskiego II od ulicy Turkusowej aż do pętli autobusowej przy skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego. Oprócz tego powstanie zupełnie nowa droga łącząca ul. Dubowo z Wojska Polskiego.  To właśnie ten odcinek otworzy blisko 60ha nowych terenów inwestycyjnych.

Prace podzielono na 2 etapy. W pierwszym zostanie wybudowana droga łącząca ul. Wojska Polskiego z ul. Dubowo. Na te zadania są przygotowane dokumenty oraz wykupione grunty. W formule projektuj i buduj będzie zrealizowany pozostały odcinek. Projekt powinien zostać zrealizowany w drugiej połowie 2024 roku.

Inwestycja to oczywiście budowa sieci podziemnych: kanalizacji i instalacji sanitarnych, budowa dróg, chodników, parkingów dla pojazdów ciężarowych oraz pracowników firm, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia LED.

Top