Ruszają zapisy na „Lato w teatrze”! Półkolonie letnie w SOK

Ruszają zapisy na „Lato w teatrze”! Półkolonie letnie w SOK
Gotowi na “Lato w teatrze”- półkolonie letnie w SOK? Zapraszamy na wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty twórcze w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać swoje umiejętności poprzez różnorodne formy pracy twórczej: ruch, muzykę, sztuki plastyczne, zajęcia budujące zaufanie w grupie. Do udziału w półkoloniach zapraszamy dzieci w wieku 7- 10 lat. Zapisy ruszają 29 czerwca.
„Myślcie sobie, jak tam chcecie – krasnoludki są na świecie!” to realizowane w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego “Lato w teatrze” wakacyjne interdyscyplinarne warsztaty twórcze w Suwalskim Ośrodku Kultury, w dniach od 25 lipca do 6 sierpnia 2022 roku. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać swoje umiejętności poprzez różnorodne formy pracy twórczej: ruch, muzykę, sztuki plastyczne, zajęcia budujące zaufanie w grupie.

Podczas naszych krasnoludkowych warsztatów sięgniemy do motywów ekologicznych i społecznych powieści. Krasnoludek to postać stojąca na straży natury i osób potrzebujących wsparcia. W cyklu dwutygodniowych, interdyscyplinarnych warsztatów stworzymy

bezpieczną przestrzeń samopoznania i akceptacji, ale jednocześnie przestrzeń do komunikacji z innymi.

Wspólnie będziemy tworzyć teatr w formie słuchowiska! Wykwalifikowany zespół przygotował cykl zajęć, których celem jest poznanie różnych narzędzi i form ekspresji potrzebnych przy jego realizacji. Będziemy bawić się dźwiękiem, nagrywać odgłosy natury telefonami komórkowymi i profesjonalnym sprzętem, będziemy miksować ścieżki, przeprowadzać wywiady, poznawać teatr improwizacji i ruchu. A to wszystko w formie zabawy! Stworzymy ramowy scenariusz słuchowiska i zbudujemy „profesjonalne” studio nagrań.

Przygotujemy etiudę teatralną, która pomoże nam uatrakcyjnić końcową prezentację. Do współpracy chcemy zaprosić Suwalski Klub Seniora, który wesprze nas barwnymi opowieściami o krasnoludkach oraz pomoże w nagraniu słuchowiska. Półkolonie zwieńczą dwa otwarte dla publiczności występy dzieci biorących udział w projekcie.

Do udziału w półkoloniach zapraszamy dzieci w wieku 7- 10 lat. Zgłoszenia prosimy składać 29 czerwca od godz. 16.00 do 17.00, w Suwalskim Ośrodku Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II – w informacji (parter) u Klaudii Kozakiewicz. Dzieci należy zgłaszać osobiście, poprzez dostarczenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 lipca 2021 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (DZIENNIK USTAW 2021 R. POZ. 1548) oraz podpisanych deklaracji. Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata za udział w półkoloniach wynosi 100 zł. Kwotę powyższą należy wpłacić bezpośrednio do kasy Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Papieża Jana Pawła II 5 lub na konto SOK: 22 1240 5211 1111 0010 8508 6721.

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach, w godzinach 8.00-16.00, od poniedziałku do piątku oraz w godz. 9.00-14.00 w soboty. Organizator zapewnia wyżywienie, ubezpieczenie NNW oraz opiekę sprawdzonych i wykwalifikowanych instruktorów. Organizator zastrzega możliwość zmian w programie.
Top