3 czerwca Internetowa Rejestracja Kandydatów do Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach będzie już otwarta. Na przyszłych studentów czekają 4 wydziały i aż 21 kierunków do wyboru! Wszystkie, całkowicie bezpłatne, a niemal wszystkie w dwóch trybach: dziennym i popołudniowo-weekendowym, który daje możliwość łączenia studiów z pracą zawodową.

Dziś nie trzeba wyjeżdżać z regionu, żeby studiować w świetnych warunkach pod okiem specjalistów i zdobyć ciekawy, perspektywiczny zawód. Oprócz bogatej oferty kształcenia to właśnie baza dydaktyczna oraz znakomici wykładowcy-praktycy są powodem, dla którego warto studiować w Suwałkach. Najnowocześniejsze laboratoria, Centrum VR (Wirtualna Rzeczywistość), Centrum Symulacji Medycznej, Centrum Mechatroniki, Centrum Logistyczne, pracownie komputerowe, biblioteka, przestronne patio, siłownia. Wszystko to zdecydowanie podnosi komfort zdobywania wykształcenia. Nowoczesny Dom Studenta, który czeka na studentów z całego regionu, Litwy czy Ukrainy. Bardzo wysokie stypendia i udział w licznych projektach, które (oprócz nowych umiejętności) przynoszą również materialne zyski  – nawet 3 tysiące złotych miesięcznie!
W tym roku na studentów czekają kolejne nowości oraz kolejne udogodnienia:

Nowy kierunek: ADMINISTRACJA

Nowe specjalności i tzw. bloki/moduły wybieralne na poszczególnych kierunkach (np. : biznes elektroniczny lub handel z elementami marketingu na ekonomii, czy bankowość, nieruchomości i inwestycje na finansach i rachunkowości)

Kontynuowane będą tzw. studia popołudniowo-weekendowe, które w ostatnich latach okazały się strzałem w dziesiątkę. Taki tryb studiów jest alternatywą dla studiów zaocznych. Studenci mają zajęcia np.: w soboty i w tygodniu (w godzinach popołudniowych i wieczornych). Są to (w odróżnieniu od studiów „zaocznych”) studia całkowicie bezpłatne, skierowane m. in. do osób pracujących, czy wychowujących dzieci! (UWAGA – poszczególne tryby studiów zostaną uruchomione po zebraniu się grupy)
Rekrutacja elektroniczna rusza 3 czerwca!

Pełna oferta kształcenia:

Wydział Ochrony Zdrowia:

pielęgniarstwo
pielęgniarstwo II st. (magisterskie)
ratownictwo medyczne
kosmetologia
Wydział Nauk Społecznych:

bezpieczeństwo wewnętrzne
bezpieczeństwo wewnętrzne II stopnia (magisterskie)
logistyka

ADMINISTRACJA (NOWOŚĆ)
Wydział Humanistyczno-Ekonomiczny:

finanse i rachunkowość
finanse i rachunkowość II st. (magisterskie)
ekonomia
ekonomia II stopnia (magisterskie)
filologia
doradztwo zawodowe z coachingiem i praca społeczno-opiekuńcza
pedagogika (jednolite, magisterskie, 5-letnie)

Wydział Politechniczny:

budownictwo
budownictwo II st. (magisterskie)
transport
zarządzanie i inżynieria produkcji
analiza żywności i żywienie człowieka
inżynieria produkcji i transportu II stopnia (magisterskie)

źródło: PUZ  Suwałki