Rozstrzygniecie konkursu „Gdzie te piękne ogrody…”

Rozstrzygniecie konkursu „Gdzie te piękne ogrody…”

Tradycją stało się, że Piknikowi „Sąsiedzi przy stole” towarzyszy finał konkursu „Gdzie te piękne ogrody i kwieciste balkony”, organizowanego od 1996 roku pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. W tym roku odbyła się XXV edycja tego konkursu. Wyróżnieni zostali w nim mieszkańcy, którzy sadzą kwiaty i dbają o wygląd balkonów, ogródków przydomowych i przyblokowych, zieleń na terenach zakładów pracy i placówek oświatowych, a od ubiegłej edycji także działkowcy. Z roku na rok grupa osób, które „pamiętają o ogrodach” powiększa się.

W pierwszej edycji do konkursu przystąpiło 12 osób. W 2021 roku były to już 184 osoby. Każdy z nich za udział w konkursie otrzymał talon za 100 zł i książkę o tematyce ogrodniczej, a najlepsi talony o wysokości od 250 do 750 zł do suwalskich sklepów ogrodniczych. Łączna kwota nagród wyniosła 27 100 zł.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulował Czesław Renkiewicz, prezydent Miasta Suwałk.

– To dzięki Państwu nasze miasto jest bardziej zadbane i kolorowe – mówił Prezydent Suwałk. – Wkładacie dużo pracy i pomysłów, żeby Wasze ogródki i balkony prezentowały się jak najpiękniej, a my wszyscy z tego korzystamy. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy biorą udział w konkursie.
Za pracę włożoną w organizację konkursu od początku jego istnienia prezydent podziękował też Jolancie Tamie, pracownikowi Zarządu Dróg i Zieleni.

Komisja przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:
1. Balkony, tarasy: I miejsce zajęła Bożena Ruszewska, II miejsce (ex aequo) – Wiesława Wilczewska, Katarzyna Krukowska, Dorota Słabińska, Anna Chmielewska, Barbara Łukaszewicz; III miejsce (ex aequo) – Janina Szczerbowska, Irena Krzywicka, Ewa Sztorc, Halina Racka, Edyta Szafranowska.

2. Zieleń na terenie placówek oświatowych: I miejsce – Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. A. Putry 4B; II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Aleksandry Piłsudskiej, ul. T. Kościuszki 126; III miejsce – Zespół Szkół Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II, ul. Sejneńska10.

3. Ogródki przydomowe przy budynkach wielorodzinnych: I miejsce
– Alicja Klucznik; II miejsce – Janina Suchocka; III miejsce (ex aequo)
– Janina Siwicka, Zofia Ben Brahim, Bożena Baszłaminow.

4. Ogródki przydomowe przy domach wolnostojących i w zabudowie szeregowej:
I miejsce – Krzysztof Kiersztyn (na zdjęciu obok); II miejsce – Małgorzata Szałaj; III miejsce (ex aequo) – Hanna Ferenc, Dorota Szczodruch.

5. Zieleń na terenie zakładów pracy o powierzchni powyżej 1000 m2: I miejsce – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II, ul. Szpitalna 54; II i III miejsca – nie przyznano.

6. Zieleń na terenie zakładów pracy o powierzchni do 1000 m2: I i III miejsca – nie przyznano; II miejsce (ex aequo) – Zakład Produkcyjno-Usługowy „ART” Zdzisław Bziom, ul. Rzemieślnicza 10, Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Nie Po Drodze”, ul. F. Chopina 6A.

7. Ogrody działkowe: I miejsce – Małgorzata i Krzysztof Makarewicz – Rodzinny Ogród Działkowy „Jaćwing”; II miejsce – Renata Kucharska, Rodzinny Ogród Działkowy „Borówka”; III miejsce – Dariusz Mazurkiewicz, Rodzinny Ogród Działkowy im. M. Konopnickiej.
Trzy dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowało Centrum Ogrodnicze „Ilex”. Trafiły one do: Krystyny Puzy, Mariana Naruszewicza i Marka Popowskiego.

Na scenie w parku odznaczenia zasłużonym działkowcom z Rodzinnych Ogródków Działkowych: Malwa, M. Konopnickiej i Hańcza wręczyli też członkowie Polskiego Związku Działkowców, którzy byli współorganizatorami pikniku. Najlepszym gratulowali Andrzej Bojko, Prezes Okręgowego Zarządu Podlaskiego Polskiego Związku Działkowców oraz Paweł Podleśny, Przewodniczący Kolegium Prezesów suwalskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych, jednocześnie prezes ROD im. Jaćwingów.

Top