9 sierpnia w suwalskiej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej odbyło się spotkanie autorskie w ramach Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód z autorem zbioru opowiadam „Różnia i inne opowieści ze wsi obok” Mirosławem Miniszewskim.

Na podlaskim odludziu, wśród bagien i trzęsawisk, tuż obok mrocznej puszczy znajduje się pewna wieś. Miejsce, gdzie często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, jednak zło nie może się zakorzenić. Dobro tam w końcu zawsze wygrywa, a niedobrych ludzi spotyka zasłużona kara, gdyż pierwotne duchy lasu oraz bagienne baby nie tolerują łamania odwiecznych praw.

Autor mieszkający na granicy z Białorusią jest świadkiem wydarzeń związanych z kryzysem uchodźczym na granicy tuż obok jego domu. Od 2021 roku jest zaangażowany w pomoc humanitarną dla uchodźców. Obecnie jest członkiem Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego, które każdego dnia świadczy tę pomoc profesjonalnie.

Nazywam się Mirosław Miniszewski. Kiedyś mieszkałem w mieście, teraz daleko na podlaskim pustkowiu przy granicy. Jestem pisarzem, blogerem i podkasterem. Pracuję także jako wykładowca na uniwersytecie. Wykładam zagadnienia z filozofii, w której to dziedzinie posiadam doktorat.

(źródło: miroslawminiszewski.pl)

Organizator: Stowarzyszanie Kulturalne Bibliofil.

Współorganizator: Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Partnerzy: Stowarzyszenie Maćkowa Ruda oraz Wydawnictwo Paśny Buriat.

Dofinansowano ze środków Miasta Suwałki.