Przed Suwałki Blues Festival zapraszamy na ROZGRZEWKĘ. 25 kwietnia 2024 na sali im. Andrzeja Wajdy wystąpi Martyna Jakubowicz z zespołem, artystka, której muzyka to połączenie muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz właściwym dla lat 80-tych buntem. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów.

25.04.2024, godzina 19.00
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Suwalską Kartą Mieszkańca >>  zniżki do 50% (Dokument upoważniający do zakupu biletu zniżkowego należy okazywać przed wejściem na wydarzenie.)

kup teraz

W latach 80 jej utwory nagrywane w studio PR im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka „W domach z betonu nie ma wolnej miłości” przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat.

Ma w swoim dorobku 15 płyt. Płyta „Maquillage” i Wschodnia wioska” zdobyły dobre recenzje w czasopismach takich jak „Rolling Stone”, czy Guitar Player”. Uczestniczyła w kultowej sesji „I Ching”.

Zarejestrowany, a później wydany w 1992 roku podwójny album „Kołysz mnie” w krótkim czasie osiągnął status Złotej Płyty.  Dwie z jej płyt otrzymały nominacje do nagrody „Fryderyk”, zaś ostatni album autorski nagrany w 2016 roku „Prosta piosenka” otrzymał „Fryderyka” w 2017 roku w kategorii Najlepszy Producent. Otrzymuje ja Jan Smoczyński oraz Martyna Jakubowicz i Darek Bafeltowski za współprodukcję.

Współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak „Rolling Stone”, czy „Guitar Player”.

Blues i folk jest dla niej tylko pretekstem do tworzenia własnej, bardzo osobistej muzyki.

śp. Marek Garztecki, Przekrój 1981 rok

***

W niejednym domu z betonu przegadaliśmy noce całe, niejeden koncert jej zepsułem i niejedną płytę naprawiłem i popsułbym lub naprawił coś jeszcze, bo artystką jest ponad czasową, a jej spokój i umiejętność dostrzegania urody rzeczy zwykle niedostrzegalnych bardzo nam się w dzisiejszych rozchwianych czasach należy.

Wojciech Waglewski

Janek Pentz

Janek Pentz to gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov, Adam Palma, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Lion Shepherd czy Stefano Barone. Współpracował z wieloma innymi artystami w kraju i zagranicą, ostatnio z Martyną Jakubowicz, Edytą Geppert, Piotrem Zubkiem jako Zubek & Pentz Piazzolla Duo oraz doskonałym perkusistą Igorem Faleckim. Zwycięzca wielu konkursów, ostatnio I Nagrody HASPA Guitar Cup w Hamburgu (również wyróżniony za najlepszą kompozycję). Wyróżniony przez Magazyn Top Guitar w zestawieniu 22 Wspaniałych. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i….w Watykanie, gdzie grał dla samego Papieża Franciszka.

Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych oraz m.in. trzech płyt z muzyką autorską: Heroic Dreams… (2017), Eternity (2019), Paradox (2021).

http://janekpentz.com/

Dariusz Bafeltowski

Urodzony w Częstochowie. Gra na gitarze klasycznej, elektrycznej i akustycznej oraz mandolinie, ukulele strunowych instrumentach etnicznych takich jak SAZ, oud , Cumbus, Laud. Muzyk znany ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Januszem Yanina Iwańskim, Budką Suflera ,Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Karimski Club, teatrem Mickiewicza w Częstochowie, krakowską Piwnicą św.Norberta, Januszem Radkiem ,Justyną Steczkowską. Laureat nagrody Fryderyk 2017 za wspólprodukcję płyty „Prosta piosenka” Martyny Jakubowicz.

Uwaga! Naszych Czytelników zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, do wygrania jedno podwójne zaproszenie na koncert „Rozgrzewka SBF 2024. Martyna Jakubowicz”. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie: „Podaj przynajmniej jedną datę, kiedy Martyna Jakubowicz występowała na Suwałki Blues Festival”. Odpowiedź należy przesłać na adres kontakt@dwutygodniksuwalski.pl. Należy również polubić na facebooku stronę Dwutygodnik Suwalski oraz polubić i udostępnić wpis dotyczący konkursu. Zwycięzcę poinformujemy drogą e-mailową. Zapraszamy! KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY! 24.04.2024