Rowerowe patrole policyjne

Rowerowe patrole policyjne

Po zimowej przerwie, w Suwałkach ruszyły policyjne patrole rowerowe. Już pierwszego dnia mundurowi zatrzymali poszukiwanego. 17-latek był na ucieczce z placówki. Policjanci na rowerach pojawiać się będą między innymi w parkach, na osiedlowych uliczkach oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Po zimowej przerwie na ulicach Suwałk można zauważyć policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego, pełniących służbę na rowerach. Mundurowi na jednośladach patrolują między innymi parki, skwery i wąskie osiedlowe uliczki. Swoją obecnością działają prewencyjnie, ale są też przygotowani do podejmowania interwencji wobec wszystkich osób łamiących prawo. Podczas pierwszego piątkowego patrolu zatrzymali poszukiwanego. Pełniąc służbę na rowerach, nad Zalewem Arkadia, zauważyli chłopaka, który na widok mundurowych nagle zmienił kierunek drogi. Policjanci postanowili sprawdzić co było tego przyczyną. Już po chwili okazało się, że w policyjnych bazach suwalczanin figuruje jako osoba poszukiwana. 17-latek uciekł z ośrodka wychowawczego.

Każdy może przekazać patrolowi rowerowemu swoje sugestie dotyczące bezpieczeństwa w danym rejonie miasta lub poprosić o pomoc.

Źródło: www.suwalki.policja.pl

Top