Relikwie św. Andrzeja Boboli w Suwałkach

Relikwie św. Andrzeja Boboli w Suwałkach

15 maja  wprowadzono relikwie patrona Polski św. Andrzeja Boboli do Konkatedry pw. św. Aleksandra w  Suwałkach. W przeddzień 375 rocznicy narodzin dla nieba. Mszy św. przewodniczył  ks. kan. dr Antoni Skowroński, a kazanie o życiu i męczeńskiej śmierci Świętego wygłosił ks. kan. Jan Adam Dargiewicz, wieloletni misjonarz i duszpasterz Polonii i Polaków w Diecezji Odesko-Symferopolskiej w Ukrainie.

Relikwie Świętego, zostały sprowadzone na prośbę  ks. proboszcza Antoniego Skowrońskiego oraz  parafian a zwłaszcza inicjatorów comiesięcznej pieszej pielgrzymki z Suwałk do Wigier (pokamedulski zespół klasztorny). Celem  pielgrzymki jest modlitwa w intencjach Ojczyzny, Kościoła i rodzin. Pątnikom w ich trudzie patronuje właśnie św. Andrzej Bobola – z modlitwą za Ojczyznę i św. Jan Paweł II – z modlitwą za rodziny, który nazwał św. Andrzeja ”znakiem prorockim dla Ojczyzny”.  W słowie Bożym skierowanym do wiernych ks. J. Dargiewicz powiedział o szczególnej łączności parafii św. Aleksandra z Wigrami, bo nie byłoby Suwałk bez Wigier. Nie byłoby Wigier gdyby nie król Jan Kazimierz, który w Ślubach Lwowskich przyjął Matkę Bożą jako Królową Polski […] i obiecał, że rozszerzy kult chrześcijaństwa na terenie północno-wschodniej części  Polski, a tekst Ślubów Lwowskich zredagował właśnie św. Andrzej Bobola.

Na zakończenie mszy św. Ks Proboszcz udzielił błogosławieństwa relikwiami Świętego. Została  odmówiona Litania do św. Andrzeja Boboli oraz każdy indywidualnie był błogosławiony relikwiami przez ks. J. Dargiewicza. Relikwie Świętego Andrzeja Boboli do Konkatedry w Suwałkach, zostały wprowadzone przez suwalską rodzinę.

Top