Rekordowy mityng „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”. Galeria zdjęć

Rekordowy mityng „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”. Galeria zdjęć

Ponad 20-letnie rekordy suwalskiego stadionu lekkoatletycznego w rzucie oszczepem kobiet i mężczyzn zostały pobite na I Suwalskim Mityngu „Z oszczepem nad Czarną Hańczą”. Uczynili to obecnie najlepsi polscy oszczepnicy: Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) oraz Marcin Krukowski (Warszawianka Warszawa). M. Andrejczyk rzuciła 62,48 m, a M. Krukowski osiągnął 80,72. To była największa impreza lekkoatletyczna od dwóch lat rozegrana na suwalskim stadionie, na której zaprezentowała się też suwalska młodzież lekkoatletyczna.

Czwarta zawodniczka Igrzysk Olimpijskich Maria Andrejczyk rywalizowała po raz pierwszy na suwalskim stadionie. I to z powodzeniem. Rezultatem 62,48 m pobiła rekord stadionu. Oszczepniczka Hańczy rzuciła jeszcze 61,97 m. Zapewne pomógł doping jej 86-letniej babci, rodziców i rodzeństwa, którzy pojawili się na suwalskim stadionie.

– Nigdy nie miałam tak dobrego sezonu. Startowałam w nim osiem razy i za każdym przekraczałam 60 metrów. To dobry prognostyk przed przyszłym rokiem, na który zostały przesunięte Igrzyska Olimpijskie w Tokio – powiedziała M. Andrejczyk.

Na start w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich szansę mają też inni uczestnicy suwalskiego mityngu: zwycięzca konkursu rzutu oszczepem mężczyzn Marcin Krukowski, drugi w konkursie Cyprian Mrzygłód oraz oszczepnik suwalskiej Hańczy Hubert Chmielak, który jest w rankingu światowym blisko grupy 32 zawodników walczących o miejsce umożliwiające start w Tokio. Trzymamy kciuki za awans, co byłoby wydarzeniem bez precedensu. Na suwalskim mityngu H. Chmielak rzucił 75,25 m. Wyprzedził go kolega klubowy Piotr Lebioda, który w czwartej próbie posłał oszczep na odległość 78,98 m. To jego rekord życiowy. Oszczepnicy LUKS Hańcza Suwałki należą do najlepszych w kraju. Powody do zadowolenia mają ich trenerzy Jarosław Jutkiewicz i Karol Sikorski.

Na suwalskim stadionie zaprezentowali też zwycięzcy ostatnich Mistrzostw Polski do lat 18 w lekkoatletyce rozegranych w Radomiu: Gabriela Butkiewicz i Kornel Rybacki oraz szósty zawodnik w skoku wzwyż Piotr Konopko, który w Suwałkach wystartował w biegu na 110 m ppł.

Top