Tłumnie pojawili się suwalczanie na tegorocznej Nocy Bibliotek w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej, wśród nich Ewa Sidorek , zastępca prezydenta Suwałk i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący suwalskiej Rady Miejskiej oraz radna Mariola Karpińska. Suwalską Noc Bibliotek rozpoczęła dyrektor Maria Kołodziejska.
Była wystawa „Wiesław Osewski ku pamięci”, strefa dla dzieci, „Bajki na slajdach”, wędrujący książkomat oraz wystawa zdjęć ze starych Suwałk i spotkania z Tadeuszem Kolterem i Piotrem Malczewskim, który opowiadał o ostatniej swojej wyprawie nad Bajkał. Czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę w czasie kilkugodzinnej akcji „ Noc bibliotek”, a mieli niezwrócone w terminie książki mogli skorzystać z abolicji i anulować kary finansowe. A na zakończenie koncert zespołu SUSZ.
W suwalskiej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej oglądać można ilustracje, grafiki, medale i książki zmarłego przed rokiem suwalskiego plastyka Wiesława Osewskiego. Wystawa została przygotowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno- Kulturalnych „Nad Czarną Hańczą”.
Obejrzeć też można było obrazki z Suwałk lat 60. i 70. XX wieku czyli miasta, które już nie istnieje, czasów, gdy wodę brało się z ulicznych pomp, z obecnego placu M. Konopnickiej dobiegał gwar bazaru. Wielu suwalczaków o tym pamięta. W Noc Bibliotek przywołał tę pamięć Tadeusz Kolter, twórca uroczego wiersza o Suwałkach i dzieciństwie między ulicami Noniewicza, Kościuszki i Wesołą.
„Ja tu stoję za drzwiami…- za klonowymi” – to tytuł koncertu zespołu SUSZ. Zaśpiewał on piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana.