Regaty o Błękitną Wstęgę jeziora Wigry

Regaty o Błękitną Wstęgę jeziora Wigry

3 września rozegrano 61 edycję Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk.

Wystartowało 48 jachtów w klasach:  omega standard – 19, jachty kabinowe – 12,  Mikro – 9, optimist – 6 oraz open – 2, na których płynęły135 osoby pochodzące z różnych miast Polski m.in. z Białegostoku, Warszawy, Augustowa, Podnowinki, Sokółki, Michałowa, Sławy, Pabianic, Ksawerowa k/Łodzi,  Suwałk, gm. Suwałki i jedna załoga zagraniczna z HSC Hamburg oraz Kluby Wodne: PTTK o/Suwałki, „HAŃCZA” i ”KAMENA” oraz Stowarzyszenie „Wigierski Wiatr” mające siedziby nad jeziorem Wigry.

Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry 2017 zdobyła załoga na jachcie – 49 ER klasa olimpijska – sternik-Michał Ołdakowski, załoga-Przemysław Czarniawski zdobywając Puchar Prezydenta Miasta Suwałk z Błękitną Wstęgą.

Klasa Omega Standard:

I miejsce SUPERKOSZYK PL

Sternik-Daniel Sokołowski

Załoga-Mieszko Mórawski

Załoga-Paweł Cherubin

II miejsce KORBA PORTA DRZWI -KŻ Kamena

Sternik- Andrzej Stępkowski

Załoga- Szymon Stępkowski

Załoga- Michał Osyda

III miejsce ZUZIA- LKŻ  SŁAWA

Sternik-Zbigniew Długoszewski

Załoga- Bartosz Skrzypczak

Załoga- Marcin Grudziński

Klasa Micro

I miejsce CYLAFON -Cylafon  Podnowinka

Sternik-Maciej Kondracki

Załoga-Karol Sarosiak

Załoga-Grzegorz Naruk

II miejsce– Płatek- KŻ Hańcza

Sternik-Grzegorz Płatonow

Załoga-Wojciech Płatonow

Załoga-Andrzej Wiśniewski

III miejsce ZAŁOGA KASI KŻ Hańcza

Sternik-Jarosław Walicki

Załoga-Katarzyna Walicka

Załoga-Michał Walicki

Załoga-Paweł Drozdowski

Klasa Jachty Kabinowe

I miejsce– Dżinn- Klub Wodny PTTK

Sternik- Marek Baryła

Załoga-Sylwia Baryła

Załoga-Tycjan Baryła

Załoga- Jacek Baryła

Załoga-Andrzej Pobudkiewicz

II miejsce-Retrakt- Wigierski Wiatr

Sternik-Przemysław Tkacz

Załoga-Bożena Tkacz

III miejsce– ŻÓŁTOBRZERZEG -HSC Hamburg

Sternik-Jarosław Sołtys

Załoga-Grzegorz Sołyts

Załoga-Franek Sołtys

Załoga-Antonina Sołtys

Klasa Optymist – UKŻ GROT OSIR Suwałki

I miejsce – Jędrzej Gref

II miejsce – Maria Kisłowska

III miejsce -Oliwia Żynda

IV miejsce – Paweł Brezgieł

V miejsce – Klara Tyczkowska

VI miejsce – Olga Wiszniewska

Załogi sklasyfikowane w poszczególnych klasach na miejscach I – III otrzymały puchary,  dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Puchary w imieniu prezydenta wręczył sekretarz Miasta Mariusz Klimczyk.

Do tradycji regat należy losowanie nagród rzeczowych, dzięki uprzejmości sponsorów, dla wszystkich uczestników regat (144 nagrody).

Dzień wcześniej tj. 2 września Klub Wodny PTTK o/Suwałki gościł na swojej przystani w Starym Folwarku uczestników regat wraz z przyjaciółmi na uroczystym ognisku żeglarskim. Ognisko uświetniła suwalska formacja szantowa  „Zmiana Wachty”. Zabawa i śpiewy trwały do białego rana.

Sponsorami głównymi regat byli:

Puchary i materiały promocyjne m. Suwałki – prezydent Miasta Suwałk

Nagrody zwycięskim załogom – Bank Spółdzielczy w Suwałkach, SABO – market budowlany STOBUD,  „Karczma Myśliwska” Łanczkowscy S.C., PPUH „LARIX” W. Dargiewicz i St. Mackiewicz S.J., Paweł i Izabela Olszewscy.

Top