Przyzwoite wyniki suwalskich maturzystów

Przyzwoite wyniki suwalskich maturzystów

Tegoroczni suwalscy maturzyści osiągnęli wyniki na poziomie średnich krajowych i nieco wyższe niż średnie wojewódzkie z egzaminów na poziomie podstawowym, poza językiem angielskim. Z języka polskiego na poziomie podstawowym suwalscy maturzyści uzyskali średni wynik 54%. Tyle wyniosła średnia krajowa. Taki średni wynik uzyskali też maturzyści w Białymstoku i Łomży. Średnia wojewódzka była niższa i wyniosła 52%.

Z matematyki na poziomie podstawowym suwalscy maturzyści uzyskali 58%. Tyle wyniosła średnia krajowa oraz średnia maturzystów w Łomży. Maturzyści z Białegostoku uzyskali 62%, a średnia wojewódzka wyniosła 57%.

Najsłabiej suwalscy maturzyści wypadli z egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Uzyskali 73% czyli mniej niż wyniosły średnia krajowa (76%) i średnia wojewódzka (75%). Ich koledzy z Białegostoku uzyskali średnią 78%,a w Łomży 72%.

79% tegorocznych suwalskich maturzystów zdało egzamin dojrzałości. Średnia krajowa zdawalności wyniosła 78%, a średnia wojewódzka 76%. W Białymstoku zdało 80% maturzystów, a w Łomży 77%.

Top