Przerażająca liczba zmarłych

Przerażająca liczba zmarłych

W zastraszającym tempie powiększa się liczba zmarłych w suwalskim Szpitalu Wojewódzkim. W listopadzie zmarło ponad dwa razy więcej pacjentów szpitala niż w październiku. Jeszcze wyższy wzrost odnotowano wśród chorych na COViD-19. W listopadzie w suwalskim szpitalu zmarło ponad trzy razy więcej chorych na COViD-19 niż przed miesiącem.

– Niepokojące jest to, że wśród chorych na COViD-19 wzrasta śmiertelność. W październiku tego roku w naszym szpitalu odnotowaliśmy 52 zgony, z tego 19 osób zmarło z powodu koronawirusa. A w listopadzie zmarło 112 osób, z tego aż 69 osób na COViD – powiedział Józef Wołyniec ze Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

6 grudnia w suwalskim szpitalu było 95 chorych na COViD-19 w tym 15 musiało korzystać z respiratorów, z czego aż 13 nie było zaszczepionych (2 zaszczepionych ma obciążenia związane z otyłością i cukrzycą). W ubiegłym tygodniu zmarło 17 osób. Wiek chorych od 23 do 101 lat. Chorzy na COViD-19 w suwalskim szpitalu przebywają na oddziałach: zakaźnym, pulmonologicznym, urologicznym, nefrologicznym i od niedawna na reumatologicznym.
Straszne są statystyki dotyczące zgonów w suwalskim szpitalu. W latach 2017-19 średniorocznie umierało w nim ok. 400 osób. Po pojawieniu się COViD-19 w 2020 roku zmarło już 531 pacjentów, natomiast w ciągu 11 miesięcy tego roku zmarło już 629 osób, czyli więcej niż w całym poprzednim roku.

Top