Wolontariuszem można zostać w każdym wieku. Przekonują się o tym uczestnicy projektu „Seniorzy ochotnicy – promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych”, realizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT. To inicjatywa służąca upowszechnieniu idei wolontariatu, edukowania, motywowania i zaangażowania społecznego wśród seniorów. Dzięki jej realizacji, uczestnicy w ramach Senioralnej Akademii Wolontariatu 60+ podnieśli swoją wiedzę i kompetencje. Korzystają z poradnictwa i doradztwa. Co najważniejsze, wspólnie rozpoczęli realizację Akcji Społecznych Aktywnego Seniora w praktyce. Prowadzili zajęcia pn. Autochodzik, ucząc dzieci, bezpiecznego poruszania się po drodze. Zaangażowali się w upamiętnienie i porządkowanie miejsc pamięci narodowej. W Światowym Dniu Seniora podjęli współpracę z Przedszkolem Słoneczko w Suwałkach. Są otwarci na podejmowanie nowych wyzwań i realizację własnych inicjatyw w swoim środowisku. Pragną bardziej wspierać społeczność lokalną.

W związku z tym osoby indywidualne i organizacje społeczne, które potrzebują wsparcia wolontariuszy mogą zgłaszać się do Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, ul. T. Noniewicza 91, kom. 501 838 987. Wspólnie możemy objąć wsparciem wiele obszarów życia społecznego.

Projekt dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025” oraz Miasta Suwałki.

Źródło: Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT