29 podmiotów wykonawczych w tym 13 zespołów i 16 wokalistów wystąpiło pierwszego marca na scenie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach.
Dzieci po raz szesnasty wystąpiły na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, której organizatorem jest od początku Przedszkole nr 7. Prezentowały się dzieci nie tylko z suwalskich przedszkoli ale też z Augustowa, Sejn oraz z Puńska.
Przedszkolaki prezentowały różne gatunki muzyczne. Często występowały w przebraniach kotków, biedroneczek, wróżek a nawet smoków.
Wyniki:
KATEGORIA SOLIŚCI 3-4 LATKI:
I MIEJSCE:
Hanna Gniady 4 lata „Lipka” do akompaniamentu gitary w wykonaniu Andrzeja Gniady
Przedszkole Miejskie nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sejnach ,
II MIEJSCE:
Maja Gościewska 4 lata „Leśna wróżka”, Przedszkole nr 7 w Suwałkach
III MIEJSCE:
Helena Żuryńska 4 lata „A jak pada deszcz”, Przedszkole nr 10 w Suwałkach
WYRÓŻNIENIE:
Klara Chmielewska 4 lata „Wiatr psotnik”, Przedszkole nr 4 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach nauczycielki: Grażyna Graczewska, Ewa Kubaszewska
II WYRÓŻNIENIE:
Jakub Mackiewicz 4 lata „Smoko loko”
Przedszkole nr 3 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Suwałkach
KATEGORIA: ZESPÓŁ 3-4 LATKI:
I MIEJSCE:
Zespół „Śpiewające brzdące” w składzie Hubert Bujanowski, Kamila Korzun, Paulina Hajko, Jakub Gójski 4 lata: „Patrzcie na jamniczka”,
Przedszkole nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach
II MIEJSCE:
Zespół w składzie Martyna Jurczyk, Sandra Śliwińska, Nikodem Korzun, Kamil Pupel 4 lata: „Lubię leżeć na trawie”, Przedszkole nr 7 w Suwałkach
III MIEJSCE:
Zespół „Meskiukai” w składzie: Matas Kupczyński, Gabija Gryguć, Olivia Vensławska, Łucja Stankiewicz 4 lata: Katins Juods- Czarny kot
Przedszkole Samorządowe z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania w Puńsku
WYRÓŻNIENIE:
Zespół „Jedyneczki” w składzie: Natalia Malinowska, Aleksandra Makarewicz 4 lata: „Słoneczko”, Przedszkole nr 1 w Suwałkach
KATEGORIA : SOLIŚCI 5-6 LATKI:
I MIEJSCE:
Natalia Zysko 6 lat „W zdrowym ciele zdrowy duch”, Przedszkole nr 1 w Suwałkach
II MIEJSCE:
Hanna Adamczewska 6 lat „Magiczne miejsce”, Oddział Przedszkolny w Starym Folwarku
III MIEJSCE:
Nikola Snarska 6 lat „Puszek okruszek”,
Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach
WYRÓŻNIENIE:
Dominika Kutyło 6lat :”Laleczka z saskiej porcelany”
Przedszkole nr 5 z Oddziałem Integracyjnym w Suwałkach
II WYRÓŻNIENIE:
Filip Ruszewski 6 lat „Pierwszy września”, Przedszkole nr 2 w Suwałkach