Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej wspólnie z Cinema Lumiere w Suwałkach, zaprasza do udziału w akcji „Zanim obejrzysz film, wypożycz i przeczytaj książkę”. Zdobądź kupon zniżkowy na bilet do kina. Lista filmów i książek objętych akcją we wrześniu: A. de Saint – Exupery – „Mały Książę”, „ Karbala”, „ Everest”, „Książki o Barbie”, książki Edmunda Niziurskiego i film „Klub Włóczykija”, „Łowcy duchów” i film ” Hugo i łowcy duchów”.
Akcja „Przeczytaj i obejrzyj” polega na tym, że każda osoba, która wypożyczy książkę w Bibliotece Publicznej lub w jej filiach (nr 1 – ul. Szpitalna 60, nr 2 – ul. Klonowa 41, nr 3 – ul. Północna 26) otrzyma kupon Akcji Promocyjnej „Przeczytaj i obejrzyj”, umożliwiający zakup biletów na wybrane tytuły filmowe w cenie 15 zł (filmy w formacie 2D) i 18 zł (filmy w formacie 3D). Upust obejmuje wszystkie dni tygodnia, oprócz specjalnych seansów (organizowanych w ramach cykli filmowych „kino konesera” i „babskie wieczory”) oraz „nocy filmowych”.

Lista tytułów filmowych dotyczących Akcji Promocyjnej zamieszczona jest na stronach internetowych Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej http://bpsuwalki.pl/przeczytaj-i-obejrzyj/ oraz „Cinema Lumiere” w Suwałkach.