Do końca października zakończy się przebudowa ul. Reja w Suwałkach. Firma PDM Suwałki za 5 772 003,35 zł ma przebudować odcinek o długości 2,3 km. Dodatkowo wzdłuż całej drogi powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa oraz oświetlenie.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk wspólnie z Wiesławem Stelmachem, Skarbnikiem Miasta, podpisali umowę na tę inwestycję współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej.

Odcinek, który zostanie przebudowany to fragment ul. Reja od cmentarza komunalnego do granic administracyjnych Suwałk w kierunku wsi Prudziszki. Wzdłuż całego odcinka drogi powstanie ścieżka rowerowa. Na tę część inwestycji Suwałki pozyskały w całości środki z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

– To z czego sfinansowana zostanie przebudowa samej jezdni zależy od decyzji Zarządu Województwa o przyznaniu naszemu miastu środków z oszczędności pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa z poprzedniej perspektywy finansowej. W każdym razie inwestycja zostanie w całości zrealizowana jeszcze w tym roku – powiedział prezydent Czesław Renkiewicz, w trakcie podpisania umowy.

Przebudowana droga będzie miała 7 metrów szerokości, zupełnie nowy asfalt, po stronie wschodniej drogi powstanie dwupasmowa, asfaltowa ścieżka rowerowa z oświetleniem.

Cały czas ważą się również losy przebudowy ostatniego fragmentu ul. Bakałarzewskiej. To czy droga zostanie wybudowana w tym roku zależy od pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Podlaskiego o przyznaniu Suwałkom dotacji na te zadanie.