Z miłości do zwierząt został stworzony projekt społeczny „Animals Friend” realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Przez grupę uczniów z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.

„Animals Friend” to projekt realizowany z myślą o zwierzętach zarówno tych przebywających w schroniskach, jak również tych zagrożonych wyginięciem, ale również z myślą o dzieciach i młodzieży, którym brakuje wiedzy i świadomości w zakresie właściwej opieki nad zwierzętami domowymi, zachowania się w obecności zwierząt, czy godnego ich traktowania. W projekcie „Animals Friend” są prowadzone również działania informacyjne na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Od października, kiedy rozpoczęła się realizacja projektu, odwiedzili już Schronisko dla zwierząt w Suwałkach, które stara się odmienić los bezdomnych zwierząt poprzez szukanie pieskom nowych domów. W ramach projektu zebrali również fundusze na zakup karmy dla zwierząt, oraz dokonali symbolicznej adopcji pantery śnieżnej. Przeprowadzili również liczne szkolenia i warsztaty w naszej szkole w których do tej pory wzięło udział niemal 300 beneficjentów. Także zostały zorganizowane zajęcia w przedszkolu „Happy Kids’ Klub” podczas wizyty przedstawili dzieciom informacje dotyczące naszego projektu oraz przeprowadzili z dziećmi rozmowę jak powinno się traktować zwierzęta oraz zorganizowali zabawy z dziećmi dotyczące wcześniej poruszanego tematu.

Źródło: Zespół Szkół nr 4 w Suwałkach