Bernard Allison, Ana Popovic, Zalewski, Maciej Maleńczuk, Ania Rusowicz, czy WaluśKraksaKryzys- to największe gwiazdy, które zagrają od 11 do 13 lipca  na tegorocznym Suwałki Blues Festivalu. 25 kwietnia na konferencji prasowej prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, prowadzący koncerty na SBF Jan Chojnacki, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Ignacy Ołów oraz szef artystyczny SBF Bogdan Topolski przedstawili plan na tegoroczny SBF, który po roku powróci na główną scenę ustawioną przy ul. T. Kościuszki.

Suwałki Blues Festival 2024 potrwa w tym roku trzy dni. Podczas konferencji prezydent Cz. Renkiewicz powiedział, że po wysłuchaniu wielu opinii i odbyciu wielu rozmów, w tym z lokalnymi przedsiębiorcami, zdecydowano że SBF wraca „do korzeni” i plenerowe sceny główne ponownie ustawione zostaną w centrum miasta na ulicy T. Kościuszki przy ratuszu i w parku Konstytucji 3 Maja. Od 11 do 13 lipca odbędą się koncerty plenerowe również na pl. M. Konopnickiej i przy Starej Łaźni, koncerty akustyczne na ul. Chłodnej, śniadania bluesowe, Suwałki Blues Drift 2024 – zlot samochodów Mazda MX5, parada motocykli i koncert na mobilnej platformie oraz 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2025 kwalifikacji do European Blues Challenge 2025, które odbędą się w 2025 roku w Chorwacji. Wstęp na wszystkie imprezy plenerowe jest wolny.

Organizatorzy zapraszają również na biletowany koncert otwarcia SBF 2024, który odbędzie się 11 lipca o godz. 19 w Suwałki Arena, ul. Zarzecze 26.Zagra na nim znany i popularny wykonawca ZALEWSKI, a jako support zagra zdobywa I miejsca w European Blues Challenge 2023 z Chorzowa formacji Noa & The Hell Drinkers z Hiszpanii.  A zwieńczeniem tych wszystkich imprez i wydarzeń każdego dnia będą cieszące się wielkim zainteresowaniem wieczorne koncerty klubowe w 6 lokalizacjach festiwalowych takich jak: Rozmarino, Browar Północny, Black Pub Komin, Ciao Amore w Hotelu Velvet, Piwiarnia i Kura na Chłodnej. Wieczorne koncerty klubowe są biletowane. Wystąpią bluesowi wykonawcy i zespoły z USA, Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Hiszpani, Włoch, Francji, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Polski.

Największe gwiazdy zagrają na scenach plenerowych. 13  lipca wystąpi gitarzystka i wokalistka Ana Popović z zespołem, która nominowana jest w dwóch kategoriach do nagrody  Blues Music Awards. Na SBF pojawiła się już w 2011 r. Na tegorocznym SBF wystąpią także Bernard Allison (USA), VOO VOO & DZIECI BLUESA: Maciej Maleńczuk, Ania Rusowicz, WaluśKraksaKryzys i Tomasz „Titus” Pukacki. Oprócz nich na scenach pojawia się m.in Sari Schorr (USA), Deborah Bohnam (Wielka Brytania), When Rivers Meet (Wielka Brytania), Ian Parker  Band (Wielka Brytania), Ellis Mano Band (Szwajcaria), La Perra Blanco (Hiszpania) i  Andrea De Luca (Włochy). Więcej na: www.suwalkiblues.com

25 kwietnia w Suwalskim Ośrodku Kultury w ramach „Rozgrzewki przed SBF” odbył się koncert Martyny Jakubowicz z zespołem.