Prezydent zatwierdził listę

Prezydent zatwierdził listę

Zweryfikowane zostały już wszystkie wnioski Suwalczan, którzy starali się o mieszkanie w powstającym bloku przy ul. Franciszkańskiej, który  buduje miejska spółka ZBM TBS. Spośród 188 złożonych podań rozpatrzono 152, a następnie je oceniono wg. kryteriów przyjętych przez Radę Miejską w Suwałkach.
 
Z listą osób, które wprowadzą się do jednego z 53 mieszkań można zapoznać się TUTAJ.
 
Wybrane osoby to głównie ludzie młodzi. W przypadku 48 wniosków to osoby poniżej 35 roku życia. W 50 przypadkach to osoby mające dzieci – głównie jedno (35). W 7 przypadkach są to osoby, które legitymują się orzeczeniem o niepełnosprawności. Wśród zakwalifikowanych są również przedsiębiorcy. Swoją działalność prowadzi 9 osób.

– 53 mieszkania, a chętnych 188 rodzin. To pokazuje jak duże jest zainteresowanie naszym projektem. Cieszę się, że to w zdecydowanej większości młodzi ludzie, którzy chcą na stałe związać się z Suwałkami – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Budynek wybuduje firma BUD REM za kwotę 14 913 458,09 zł.

Budynek roboczo nazwany „A” będzie obiektem dwuklatkowym, całkowicie podpiwniczonym z 5 i 6 kondygnacjami nadziemnymi. W każdej klatce znajdzie się winda. W piwnicy budynku zlokalizowany został otwarty garaż z 43 miejscami postojowymi. 32 miejsca postojowe znajdą się na zewnątrz (ogółem 75 miejsc postojowych dla mieszkańców). Wszystkie 53 mieszkania będą w tzw. stanie wykończonym „pod klucz”. Będą to mieszkania 1,2,3 i 4 pokojowe o zróżnicowanej powierzchni od 28 do 71 m2.

Na realizację tego budynku Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat przyznał Miastu Suwałki wsparcie finansowe w wysokości 4.442.918 zł. Wcześniej na ten sam budynek Miasto pozyskało z Krajowego Zasobu Nieruchomości kwotę 1.196.000 zł. 

Te dwa źródła finansowania pozwolą obniżyć koszty realizacji spółce i przyszłym najemcom, którzy jak wspomniałem będą musieli partycypować w koszcie ich budowy.

Z przyszłymi lokatorami będą zawierane umowy najmu. Na wniosek najemcy, po upływie 5 lat obowiązywania umowy, będzie można dokonać jej przekształcenia w umowę najmu instytucjonalnego z prawem dojścia do własności. Wyodrębnienie mieszkania na własność /sprzedaż/ nie będzie mogła nastąpić wcześniej niż po upływie 15 lat od dnia zakończenia budowy.

Top