Prezentacja albumu „Dom Obrazów” w Muzeum Okręgowym

Prezentacja albumu „Dom Obrazów” w Muzeum Okręgowym

13 stycznia o godzinie 18.00 w Resursie, Muzeum Okręgowe, ul. T. Kościuszki 81, odbędzie się promocja albumu malarstwa Janiny Wierusz-Kowalskiej Dom Obrazów. Jego autorka Janina Wierusz-Kowalska konsekwentnie broniąca swojej wizji sztuki i miejsca dla niej w sercach widzów – będzie gościem Muzeum Okręgowego w Suwałkach.

Książka odwołuje się do wystawy, którą artystka zaprezentowała latem (3.07-28.08.2022) ubiegłego roku w suwalskim muzeum. Janina Wierusz-Kowalska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Wzornictwa oraz Wydziale Malarstwa. Stworzyła i prowadziła „Szkołę Sztuki Wizualnej”, w ramach której realizowała autorskie programy. Uprawia malarstwo, rysunek, a także tkaniny przestrzenne.

Jej twórczość jest zjawiskiem unikatowym na tle polskiego malarstwa współczesnego i integralnie związaną z wyznawaną przez autorkę filozofią sztuki. Przemyślane i głęboko przeżyte dzieła urzekają i wywołują efekt kontemplacyjny. Piątkowe popołudnie będzie niepowtarzalną okazją na spotkanie z Janiną Wierusz-Kowalską, jej książką i malarstwem. Wypowiedzi artystki o procesie twórczym, jego znaczeniu, roli sztuki uzupełni komentarz krytyczki sztuki Karoliny Zychowicz, związanej na co dzień z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki w Warszawie.

źródło: Muzeum Okręgowe w Suwałkach

Dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach
oraz Janina Wierusz-Kowalska
zapraszają na prezentację albumu

Janina Wierusz- Kowalska
Dom Obrazów

13 stycznia 2023 r., godz. 18.00
Muzeum Okręgowe (Resursa), ul. Tadeusza Kościuszki 81

Top