PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ SUWALSKICH POLICJANTÓW

PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ SUWALSKICH POLICJANTÓW

Tylko jednego dnia 104 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość na drogach powiatu suwalskiego. To bilans wczorajszych działań pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego.

Wczoraj, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci z drogówki skupiali się na prędkości kierowców. Funkcjonariusze byli wszędzie tam, gdzie kierowcy najczęściej nie stosują się do wyznaczonych limitów, a także w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Działania takie mają przede wszystkim charakter prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali przepisów, a także zwalniali w miejscach, gdzie jest to konieczne.

19 policjantów z drogówki skontrolowało ponad 100 pojazdów. Mundurowi ujawnili 132 wykroczenia. 104 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 89 z nich jechało zbyt szybko w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych.

Tego dnia policjanci zatrzymali między innymi 27-letniego obywatela Litwy. Kierowca audi przed 15 jechał S 61 z prędkością 105 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 55 kilometrów na godzinę. 27-latek ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło: KMP Suwałki

Top