Prędkość pod lupą policjantów

Prędkość pod lupą policjantów

Tylko jednego dnia ponad 80 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość na drogach powiatu suwalskiego. To bilans wczorajszych działań pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego.

Wczoraj, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci z drogówki skupiali się na prędkości kierowców. Funkcjonariusze byli wszędzie tam, gdzie kierowcy najczęściej nie stosują się do wyznaczonych limitów, a także w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Część z tych miejsc wskazywali mieszkańcy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działania miały przede wszystkim charakter prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali przepisów, a także zwalniali w miejscach, gdzie jest to konieczne.

17 policjantów z drogówki skontrolowało ponad 90 pojazdów. Mundurowi ujawnili ponad 100 wykroczeń. 81 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 76 z nich jechało zbyt szybko w rejonie przejść dla pieszych. Przed południem policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą bmw, która w Suwałkach na ulicy gen. Z. Podhorskiego nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych. 50-latka otrzymała za popełnione wykroczenie mandat w wysokości 1 500 złotych. Dodatkowo jej konto zasiliło 10 punktów.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

Źródło: KMP Suwałki

Top