Prace o Suwałkach nagrodzone

Prace o Suwałkach nagrodzone

W czwartek (7 lipca) Prezydent Miasta Suwałk spotkał się z laureatkami 7. Edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową o Suwałkach. Ocenionych zostało 12 prac, a wręczono dwie nagrody główne za pracę licencjacką i magisterską. Wśród zgłoszony prac pojawiło się w tym: 8 licencjackich/inżynierskich i 4 magisterskie. Nie złożono prac w kategorii doktorat.

W kategorii praca inżynierska/licencjacka komisja konkursowa zarekomendowała pracę Moniki Myszkowskiej: „Platforma w rzeczywistości wirtualnej do konsultacji społecznych zagospodarowania przestrzennego terenu na przykładzie wyeksploatowanej żwirowni – zbiornik Sobolewo w Suwałkach”. W nagrodę  M. Myszkowska otrzymała 2.000 zł.

W kategorii praca magisterska komisja konkursowa zarekomendowała pracę Pauliny Siedleckiej: „Przestrzeń w fantastyce. Suwałki i Suwalszczyzna w twórczości Artura Urbanowicza”. Nagrodą było 3.000 zł.

– Konkurs ma zachęcić absolwentów uczelni do zainteresowania się tematyką naszego miasta. Chcemy żeby autorzy prac wyciągali wnioski, sporządzali opracowania z których my później będziemy mogli skorzystać – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Top