Odbyła się ostatnia wycieczka z cyklu Podróże małe i duże – Poznaj swój region, które w czasie wakacji organizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Tym razem młodzi suwalczanie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę krajoznawczą w kierunku wschodnim.

Na początek uczestników wycieczki spotkała miła niespodzianka – rejs statkiem Tryton po jeziorze Wigry. Dzieci mogły podziwiać uroki Wigierskiego Parku Narodowego z zupełnie innej perspektywy i dowiedziały się, że właśnie tym statkiem pływał papież Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Polski, kiedy odwiedził nasz region. Po rejsie – zwiedzanie klasztoru Kamedułów w Wigrach.

Kolejnym etapem wycieczki były Sejny oraz wieś położona przy granicy z Litwą – Hołny Mejera. To właśnie tu w Dworku Hołny na uczestników podróży czekał obiad. Po posiłku oprócz ciekawostek dotyczących kresów wschodnich – gry i zabawy terenowe, w których dzieci chętnie wzięły udział.

Niestety, była to już ostatnia tego lata wycieczka po Suwalszczyźnie zorganizowana przez OSiR. W czasie czterech wycieczek w cztery strony świata młodzi suwalczanie spędzający wakacje w domu odwiedzili m.in. Mazury Garbate, północną Suwalszczyznę, Augustów oraz pogranicze polsko- litewskie.