Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zostaje na Nowomiejskiej

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zostaje na Nowomiejskiej

Taką decyzję podjął Prezydent Suwałk wsłuchując się w apel Rady Pedagogicznej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej i głosy rodziców dzieci korzystających z tej instytucji. Ważą się natomiast losy żłobka, który pierwotnie miał znaleźć się właśnie budynku Poradni. Czesław Renkiewicz zapowiedział zwołanie Sesji Nadzwyczajnej Rady Miejskiej w tej sprawie i poprosił Radnych o zastanowienie się gdzie zlokalizować czwarty miejski żłobek.

Na początku 2023 roku zapowiedziano, że pojawił się plan by w budynku Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej powstał kolejny żłobek dla 123 najmłodszych Suwalczan. Ruszyły przygotowania. Równolegle rozpoczęto rozmowy z dyrekcją Poradni na temat zmiany lokalizacji tej instytucji.

W ciągu kilku miesięcy opracowano dokumentację techniczną oraz pozyskano na ten cel ponad 5 mln zł dofinansowania z funduszy zewnętrznych.

Kilka dni później Miasto Suwałki pozyskało z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków 3,5 mln zł na remont zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 45. To właśnie do tego budynku miała zostać przeniesiona Poradnia.

Jednak ta propozycja spotkała się z niezadowoleniem Rady Pedagogicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz rodziców dzieci, które korzystają z pomocy specjalistów zatrudnionych w tej jednostce.

 Po rozmowach z Radnymi Rady Miejskiej, pracownikami Poradni oraz widząc społeczny niepokój rodziców podjąłem decyzję, że nie będziemy na siłę forsować pomysłu utworzenia w budynku przy ulicy Nowomiejskiej żłobka. Rozumiem głosy zaniepokojenia i pragnę zapewnić, że w jednym i drugim przypadku dobro dzieci jest tutaj najważniejsze – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Dlatego Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna pozostaje na swoim miejscu, a my musimy szybko podjąć decyzję o potencjalnej nowej lokalizacji dla żłobka. Zapowiedziałem, że zwołam w tej sprawie Sesję Nadzwyczajną Rady Miejskiej i będę oczekiwał, że Radni wskażą, gdzie mógłby powstać czwarty miejski żłobek – dodaje Prezydent Suwałk.

W innym przypadku Miasto Suwałki straci ponad 5 mln zł dofinansowania oraz szansę na opiekę żłobkową dla 123 dzieci i ich rodzin. Nowa lokalizacja musi również zostać zaakceptowana przez Wojewodę Podlaskiego, który przekazał dotację na utworzenie żłobka właśnie w budynku przy ul. Nowomiejskiej.

Top