Ponad 2 promile alkoholu w organizmie i 2,5 tys. zł mandatu

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie i 2,5 tys. zł mandatu

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez suwalskich policjantów rowerzysta. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 złotych.

Dziś po 8.00 na ulicy Przytorowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu w stanie nietrzeźwości, nie niższe niż 2500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

Źródło: KMP Suwałki

Top