Policjanci ostrzegają przed oszustwami na BLIKA

Policjanci ostrzegają przed oszustwami na BLIKA

Suwalscy policjanci ostrzegają przed wyłudzeniami z wykorzystaniem systemu płatności mobilnych (BLIK). Kolejna osoba powiadomiła funkcjonariuszy o przypadku kradzieży pieniędzy z jej konta za pomocą wyłudzonego kodu płatności. 24-latek stracił 500 złotych. Przypominamy, aby nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych.

Suwalscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie związane z oszustwami metodą „na BLIK”. Mieszkanka Suwałk poinformowała mundurowych, że ktoś włamał się na jej konto na popularnym portalu społecznościowym. Następnie podszywając się pod nią, poprosił osobę z grona znajomych o płatność blikiem. Mężczyzna zareagował na prośbę i przekazał kod BLIK. W ten sposób oszust doprowadził 24-latka do utraty 500 złotych.

Przestrzegamy: jeśli otrzymujemy prośbę o pożyczkę, nie działajmy pochopnie. Sprawdźmy najpierw czy osoba, która do nas napisała lub której prośba dotyczy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. Jeśli otrzymamy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIKa lub o przekazanie kodu BLIK – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, loginów i haseł do serwisów społecznościowych.

Źródło: KMP Suwałki

Top