Suwalscy policjanci zapowiadają, że przez cały okres letniego wypoczynku będą intensywnie pełnić służbę czuwając nad bezpieczeństwem osób wypoczywających.

Rozpoczęły się wakacje. Suwalscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci, młodzieży, mieszkańców i turystów odwiedzających Suwalszczyznę. Na drogach funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych, a także na motocyklach sprawdzają czy kierujący poruszają się  zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Przyjrzą się w jaki sposób przewożeni są najmłodsi uczestnicy ruchu, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy.  Funkcjonariusze  będą  reagować na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Będą także kontrolować stan trzeźwości  kierujących. Często kierowcy świadomie ignorują przepisy popełniając wykroczenia. Tymczasem przekraczanie prędkości, podejmowanie niebezpiecznych manewrów jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy jazda bez włączonych świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej oraz ignorowanie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa mogą skutkować poważnymi konsekwencjami nie dla portfela ale dla życia i zdrowia. Ważne jest by  do przepisów stosowali się wszyscy użytkownicy ruchu- nie tylko kierowcy. Funkcjonariusze w okresie wakacyjnym czuwają także na wodach i terenach przywodnych dbając o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających. Mundurowi kontrolują strzeżone i niestrzeżone kąpieliska. Policjanci apelują o ostrożność nad wodą, przypominają aby pod żadnym pozorem nie wchodzić do niej pod wpływem alkoholu – nawet najmniejsza jego ilość, w połączeniu z wysoką temperaturą, powoduje obniżenie koncentracji oraz problemy z koordynacją ruchów.

Wakacje to czas wypoczynku, kolonii, wczasów i podróży. Dla policjantów to czas wytężonej pracy. Policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących, a policyjni wodniacy patrolują miejsca wypoczynku, zwracając uwagę na wszystkich, którzy w upalne dni korzystają z kąpieli. Funkcjonariusze przypominają, że wakacje to przerwa od pracy i szkoły, ale nie od myślenia. Zasady bezpieczeństwa obowiązują zawsze i wszędzie!