Policja apeluje: Kierowco, stosuj się do przepisów!

Policja apeluje: Kierowco, stosuj się do przepisów!

W czwartek, 26 maja mundurowi z suwalskiej ,,drogówki” sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, jak również przechodzenie na czerwonym świetle, to część wykroczeń popełnianych przez pieszych w Suwałkach. Z kolei do błędów kierowców można zaliczyć wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.

Tylko podczas czwartkowych działań suwalscy policjanci ujawnili 99 wykroczeń, w tym popełnionych przez kierowców 47, przez pieszych 29, przez rowerzystów 21 i 2 wykroczenia popełnione przez osoby jadące hulajnogami elektrycznymi. Błędy pieszych to głównie przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Kierowcy aż 19 razy przekroczyli dopuszczalną prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze. Pieszym przypominają o konieczności noszenia odblasków.

Źródło: KMP Suwałki

Top