Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach otrzyma ponad 380 tys. zł na utworzenie pokoju narodzin na Oddziale Ginekologii, Patologii Ciąży i Położnictwa. Taka decyzje podjął Zarzad Województwa Podlaskiego.
Nowa przestrzeń zapewni możliwość całodobowej obecności osoby bliskiej przy pacjentce i noworodku. Pokój zostanie wyposażony w specjalistyczny sprzęt, m.in. wannę porodową, mobilny aparat KTG z telemetrią, wielofunkcyjne łóżko porodowe oraz zestaw porodowy. Powstanie również część zapewniająca warunki zbliżone do domowych, w tym miejsce do odpoczynku dla osoby towarzyszącej oraz aneks kuchenny. Inwestycja ma poprawić komfort i bezpieczeństwo pacjentek, stworzyć warunki sprzyjające naturalnemu przebiegowi porodu oraz wzmacniać więzi rodzinne już od pierwszych chwil życia dziecka.
źródło: podlaskie.eu




