W Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód 19 kwietnia odbyła się konferencja prasowa KWW Razem dla Suwałk – Czesław Renkiewicz, podsumowująca kampanię wyborczą do II tury wyborów samorządowych.

Czesław Renkiewiecz podziękował wszystkim osobom, które razem z nim wystartowały w wyborach samorządowych. Bez ich pomocy i wsparcia niemożliwe byłoby zorganizowanie tak różnorodnych działań: konferencji, spotkań z mieszkańcami czy konwencji.

– W pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzymałem o 1 700 głosów więcej niż wszyscy kandydaci na radnych z mojego komitetu. Podobnie było w komitecie wyborczym „Konfederacji”. Pozostali kandydaci na prezydenta otrzymali mniej głosów niż ich kandydaci na radnych. To znaczy że ich wyborcy oddali głosy na mnie i  pana Roberta Osydę – powiedział Cz. Renkiewicz

Cz. Renkiewicz poinformował, że otrzymał poparcie od  Władysława Kosiniaka-Kamysza –  wiceprezesa Rady Ministrów i ministra obrony narodowej. Stwierdził też, że po wysłuchaniu żądań i oczekiwań mieszkańców na spotkaniach wyborczych, należy większą uwagę zwrócić na ludzi młodych  i zmienić sposób zarządzania miastem.