Suwalska odsłona Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Suwalska odsłona Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Już 12 maja rusza suwalska odsłona Podlaskiego Festiwali Nauki i Sztuki! Patio Państwowej Uczelni Zawodowej zamieni się tego dnia w miejsce doświadczeń, pokazów i animacji.

Na przedszkolaków, uczniów i młodzież czeka 7 wyjątkowych stacji oraz dodatkowe atrakcje (m.in. pracownia Wirtualnej Rzeczywistości):

  • Ratuj życie

Pokaz i kurs pierwszej pomocy – stacje z pokazami ratowania życia realizowane przez studentów i wykładowców ratownictwa medycznego.

  • Zdrowie i piękno

Pokaz i warsztaty charakteryzacji, zabiegów kosmetycznych, makijażu i masażu przygotowane przez studentów i wykładowców kosmetologii.

  • Technologia 3D

Drukowanie i skanowanie 3D – pokaz i prezentacja przygotowana przez studentów i wykładowców Wydziału Politechnicznego

  • Bądź bezpieczny

Centrum kryminalistyczne – pokaz sprzętu, pokaz zbierania śladów z miejsca przestępstwa – przygotowane przez studentów i wykładowców bezpieczeństwa wewnętrznego.

  • Lego – nauka programowania

Pokaz programowania z użyciem klocków lego przygotowany przez studentów i wykładowców pedagog

  • Kolorowy i tajemniczy świat chemii

Pokazy i eksperymenty chemiczne, fizyczne i termowizyjne przygotowane przez studentów i wykładowców Wydziału Politechnicznego oraz pracowników Centrum Transferu Technologii

  • Kolorowy zawrót głowy

Animacje i kreatywne zabawy naukowe dla najmłodszych przygotowane przez studentów pedagogiki.

Tegoroczny Festiwal wsparciem i patronatem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki. Podlaskie uczelnie już po raz osiemnasty zapraszają wszystkich mieszkańców naszego regionu do udziału spotkaniach, warsztatach, wykładach czy pokazach. To największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny.

Skierowana nie tylko do uczniów i studentów, ale też do przedszkolaków i osób starszych. Nie liczy się ani wiek, ani płeć, ani wykształcenie uczestnika. Liczy się CIEKAWOŚĆ! Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowych na regionalnych uczelniach wyższych. Chcemy zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań oraz przybliżyć je w jak najbardziej zrozumiałej, atrakcyjnej formie, pozwalającej na rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

Limit miejsc jest ograniczony, dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: dzial.promocji@puz.suwalki.pl

Top