Podlaska Wieczorynka Edukacyjna

Podlaska Wieczorynka Edukacyjna

Ambasadorki Wiosny Edukacji, twórczynie Podlaskiego Klubu Kreatywnych Nauczycieli: Justyna Bober, Edyta Ejsmont, Katarzyna Polak i Ewa Ziejewska zapraszają na Podlaskie Wieczorynki Edukacyjne pod patronatem Centrów Edukacji Nauczycieli z Białegostoku, Suwałk i Łomży.

Mówią o sobie: „Jesteśmy edukatorkami z pasją i ambasadorkami edukacyjnej zmiany w swoim środowisku. Nasze doświadczenia pokazują, że mamy realny wpływ na to, by szkoła stawała się miejscem uzupełniania akademickiego uczenia przez uczenie się społeczne, emocjonalne, uczenie przez sztukę czy edukację przyrodniczą. Zainicjowałyśmy cykl spotkań przeznaczony dla nauczycieli, rodziców i osób związanych z edukacją, dotyczący pracy dydaktycznej i wychowawczej, łącząc je z edukacją w oparciu o lokalne, podlaskie zasoby instytucji kultury związane ze sztuką, wielokulturowością i przyrodą naszego regionu.”

Pierwsze spotkanie online Podlaskiej Wieczorynki Edukacyjnej odbyło się 29.01.2021 r. i od tego czasu Wieczorynka pojawia się regularnie co trzy miesiące. Najbliższe spotkanie zaplanowane zostało na 24 czerwca od godziny 18.00 na platformie Zoom, ale można też oglądać na żywo na YT- na kanale o nazwie Podlaski Klub Kreatywnych Nauczycieli, gdzie dostępne są też poprzednie Wieczorynki https://www.youtube.com/channel/UCJXzGwCuPNdiLd04gtyaYXg

To wydarzenie bezpłatne i ogólnodostępne jest okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń, spotkania z edukatorami, innowatorami, autorami książek i pasjonatami edukacji. Na spotkania organizatorzy zapraszają ekspertów i mieszkańców Podlasia i z całej Polski, którzy w inspirujący sposób opowiadają o swoich pasjach. Gośćmi byli już między innymi Mikołaj Marcela, Paweł Burczyk, Adam Wajrak, prof. Jacek Pyżalski, Dawid Łasiński, Superniania Dorota Zawadzka, Pogranicze z Sejn, Ewa Radanowicz i Oktawia Gorzeńska.

Najbliższa Podlaska Wieczorynka Edukacyjna pod hasłem „Nauczycielu wrzuć na luz” będzie dotyczyło książek podlaskich pisarzy i pisarek, książek adresowanych do nauczycieli i różnych form aktywnego wypoczynku na Podlasiu, w szczególności turystyki rowerowej.

Więcej informacji na stronie CEN w Suwałkach i na FB.

Źródło: Justyna Bober

Top