Pociąg na Litwę tylko do 9 grudnia, ale będzie lepiej

Pociąg na Litwę tylko do 9 grudnia, ale będzie lepiej

Od sześciu lat mamy międzynarodowe połączenie kolejowe z Litwą. Pociągi kursują w weekendy – od piątku do niedzieli. Wykonywane są dwa kursy dziennie w relacji Białystok-Suwałki-Kowno i z powrotem. Pierwszy przejazd szynobusu „Przewozów Regionalnych” odbył się 12.06.2016 roku. Ale to już historia. Aktualnie na stronie internetowej przewoźnika Polregio zamieszczono następujący komunikat:

W związku z zaprzestaniem przez litewskiego przewoźnika pasażerskiego LTG Link od 11 grudnia 2022 r. współpracy z POLREGIO i rozwiązaniem przez stronę litewską „Porozumienia o współpracy w zakresie transgranicznych kolejowych przewozów pasażerskich przez polsko-litewską granicę państwową” informujemy, iż ostatni przejazd pociągów uruchamianych przez POLREGIO do Kaunas (Kowna) nastąpi 9 grudnia 2022 r., a powrót do Białegostoku 10 grudnia 2022 r.

W ten sposób znowu suwalczanie nie będą mieli kolejowego połączenia z litewskim Kownem. Na szczęście to komunikacyjne odcięcie Suwałk od Litwy potrwa tylko kilka dni.

– W wyniku działań strony polskiej i litewskiej planowane jest uwzględnienie w rozkładzie jazdy w okresie 2022/2023 pasażerskiego połączenia kolejowego na Litwę. Pociąg PKP Intercity Hańcza z Krakowa przez Warszawę i Suwałki pojedzie w relacji wydłużonej do Mockavy, gdzie będzie skomunikowany z pociągiem LTG Link do Wilna przez Kowno – poinformował nas Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Nowy rozkład jazdy PKP zacznie obowiązywać 11 grudnia. Będzie można go znaleźć na stronie: www.portalpasazera.pl

Top