Pociąg do Kowna tylko do 9 grudnia

Pociąg do Kowna tylko do 9 grudnia

Wkrótce przestanie kursować pociąg na trasie Białystok- Suwałki- Kowno, co oznacza, że suwalczanie stracą połączenie z Kownem i zmniejszy się liczba pociągów kursujących na trasie Suwałki- Białystok.

Od sześciu lat mamy międzynarodowe połączenie kolejowe z Litwą. Pociągi kursują w weekendy- od piątku do niedzieli. Wykonywane są dwa kursy dziennie w relacji Białystok – Suwałki – Kowno i z powrotem. Pierwszy przejazd szynobusu „Przewozów Regionalnych” odbył się 12.06.2016 roku. Ale to już historia, na stronie internetowej przewoźnika Polregio zamieszczono następujący komunikat:

W związku z zaprzestaniem przez litewskiego przewoźnika pasażerskiego LTG Link, od dnia 11 grudnia 2022 r. współpracy z POLREGIO i rozwiązaniem przez stronę litewską „Porozumienia o współpracy w zakresie transgranicznych kolejowych przewozów pasażerskich przez polsko-litewską granicę państwową” informujemy, iż ostatni przejazd pociągów uruchamianych przez POLREGIO do Kaunas (Kowna) nastąpi w dniu 9 grudnia 2022 r., a powrót do Białegostoku w dniu 10 grudnia 2022 r.

W ten sposób znowu suwalczanie nie będą mieli kolejowego połączenia z litewskim Kownem. Dodatkowo zmniejszy się liczba kolejowych połączeń Suwałk z Białymstokiem, skąd wyruszał pociąg do Kowna.

Top