Ponad 200 uczniów suwalskiej Szkoły Podstawowej nr 7 im. św. Jana Pawła II uczestniczyło w organizowanej w całej Polsce przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy akcji bicia rekordu w liczbie osób udzielających jednocześnie pierwszej pomocy. W suwalskiej „siódemce” w trwającej pół godziny akcji uczestniczyło siedem klas. Wcześniej uczniowie ćwiczyły w klasach udzielanie pierwszej pomoc. Dowiedziały się jak ją wykonać i ile uciśnięć klatki piersiowej trzeba wykonać w czasie takiej akcji.
Organizatorzy chcą przede wszystkim promować pierwszą pomoc, uczyć dzieci świadomości, żeby wiedziały jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Aby nie bały się, nie uciekały, żeby wiedziały jak pomóc i jak uratować życie drugiej osobie w razie potrzeby
Jak poinformował prezes WOŚP Jerzy Owsiak, rekord został pobity. 16 października w samo południe przez pół godziny w całej Polsce jednocześnie pierwszej pomocy udzielało 155 379 osób z 1 443 instytucji. T o prawie 5 tys. więcej niż przed dwoma laty. W Suwałkach w akcji uczestniczyli: SP nr 7, Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Państwowa Uczelnia Zawodowa, Straż Miejska, Szpital Wojewódzki oraz zastępca prezydenta Suwałk Roman Rynkowski.













































