Po pieniądze z Mariampolem

Po pieniądze z Mariampolem

Suwalski Urząd Miejski odwiedziła w czwartek (5 stycznia) delegacja z Mariampola na czele z Arturem Visockis, zastępcą Mera. Celem wizyty była rozmowa o wspólnych projektach transgranicznych, które Miasto Suwałki chce przygotować z partnerami z Litwy w ramach programu Polska Litwa 2021-2027.

– Współpracujemy ze sobą i realizujemy różne projekty. Mam nadzieję, że również najbliższa perspektywa finansowa Unii Europejskiej zaowocuje licznymi działaniami, które sfinansujemy z programu transgranicznego – mówił podczas spotkania Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Przedstawiciele obu miast ustalili, że skupią się na projektach w obszarze kultury, sportu oraz ochrony zdrowia. Pomysły to m.in. organizacja imprez łączących tradycje regionów oraz rywalizacji sportowej. Inne projekty to inwestycje w infrastrukturę sportową obu miast oraz ochrona zdrowia w postaci działania skierowanego do seniorów i osób z problemem otyłości.

Nabór wniosków do programu Polska Litwa startuje już w najbliższy poniedziałek (9 stycznia). Oba Miasta chcą przygotować przynajmniej kilka wspólnych projektów.

Top