Piknik wojskowy

Piknik wojskowy

Po oficjalnych uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, 14.Suwalski Pułk Przeciwpancerny im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Parku Konstytucji 3 Maja oraz na parkingu ul. K. Hamerszmita zorganizowali piknik wojskowy.

W Mobilnym Punkcie Rekrutacyjnym   zorganizowanym  przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Parku Konstytucji 3 Maja  odwiedzający mieli możliwość uzyskać informacje nt. naboru do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, która cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. Natomiast na parkingu ul. K. Hamerszmita  Suwalski Pułk zaprezentował wystawę najnowszego sprzętu bojowego znajdującego się obecnie na jego wyposażeniu. Są to kołowe transportery opancerzone Rosomak-S oraz pojazdy wielozadaniowe HMMWV zwane popularnie Humvee. Nie są to niestety niszczyciele czołgów, ale pojazdy transportujące żołnierzy wyposażonych w wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike-LR. Obsługa – aby użyć tej broni – musi opuścić pojazd i rozłożyć wyrzutnię PPK. Ma to się zmienić już niedługo. 20 lipca w siedzibie MON, wicepremier M. Błaszczak zatwierdził umowę na dostawę niszczycieli czołgów Ottokar Brzoza dla Wojska Polskiego.

– Pierwsze egzemplarze trafią do 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach. Naszym zamiarem jest to, żeby pierwsze baterie osiągnęły gotowość operacyjną najpóźniej w ciągu najbliższych 3 lat, ale myślę, że ten termin możliwy jest do zrealizowania w krótszym czasie”– mówił wicepremier.

Nowy niszczyciel czołgów, będzie miał zdolność rażenia celów opancerzonych za pomocą przeciwpancernych pocisków kierowanych. W skład modułu, oprócz samych niszczycieli czołgów, wchodzić będą również pojazdy wsparcia z uzbrojeniem strzeleckim  oraz dowodzenia.

Top